Advertisement
Advertisement

Charlemagne – nowy serial historyczny od twórcy Wikingów!

Choć późniejsze sezony serialu o zdobywcach z Północy dalekie były do ideału, Michael Hirst stworzył w ogólnym rozrachunku pewną nową jakość i przez pewien czas mocną alternatywę dla Gry o tron. Tym bardziej więc cieszy, że możemy się spodziewać jego nowego projektu.

A Charlemagne to doprawdy wdzięczny materiał na historię. Ma koncentrować się na życiu Karola Wielkiego, władcy Franków i Longobardów, a także twórcy odrodzonego cesarstwa rzymskiego. Jego gigantyczne imperium łączyło ze sobą tereny Europy Wschodniej i Zachodniej. Tym samym syn Pepina Krótkiego i wnuk Karola Młota przeskoczył swoich poprzedników sukcesami w wielu dziedzinach, ale nade wszystko wsławił się rozlicznymi podbojami, które umocniły świat chrześcijański.

Przez kilkadziesiąt lat panowania stoczył mnóstwo zwycięskich wojen, w bitwach bardzo często dowodząc osobiście. Choć ostatecznie nie stworzył mocarstwa, które trwało długo po nim (rozpadło się na mniejsze części niedługo po jego śmierci), przez potomnych zawsze był podziwiany i szanowany, stanowiąc wzór monarchy swojej epoki i inspirację dla kolejnych królów.

Charlemagne

Fot. obraz Ary’ego Scheffera, 1840, domena publiczna

Zobacz również: Robert De Niro i Shia LaBeouf w dramacie kryminalnym After Exile!

Hirst stworzy Charlemagne dla platformy Quibi. Póki co jeszcze zajmuje się kwestią Wikingów, jako że został mu jeszcze 6. sezon, który ma zamknąć całą wielką sagę telewizyjną.

Źródło: Deadline / Ilustracja wprowadzenia: kadr z serialu Wikingowie

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?