Crisis on Infinite Earths – zapowiedź największego crossoveru Arrowverse

Liczący pięć epizodów gigantyczny event od stacji CW zbliża się wielkimi krokami. Wreszcie możemy zobaczyć nieco mocniejsze jego fragmenty.

Crisis on Infinite Earths bazuje na komiksie, w którym wydarzyło się wiele tragicznych sytuacji. Związane są one z uwolnieniem się Antymonitora, arcypotężnego bytu, który zagraża istnieniu nie tylko będącej na pierwszym planie seriali CW Ziemi, ale także wielu równoległych wszechświatach. W serialowym, arrowversowym ujęciu z pewnością znajdziemy wiele widowiskowych momentów – w końcu na planie będzie aż trzech Supermanów. A że sam Marc Guggenheim wspominał, że pojawi się jeszcze wiele ciekawych zaskoczeń, możemy liczyć na coś naprawdę ciekawego – nawet dla tych, którzy powrócą do uniwersum tylko na chwilę.

Najprawdopodobniej będzie to na przykład pożegnanie (albo jedno z pożegnań) z Oliverem Queenem, którego serial kilka tygodni temu wszedł w swoją ostatnią fazę. Czyżby też – zgodnie z treścią komiksu – doszło do zmiany warty, jeżeli chodzi o Flasha? Czas pokaże.

Zobacz również: Arrowverse Crisis on Infinite Earths – superherosi stają do epickiej walki

Crisis on Infinite Earths ma być jednym z kluczowych wydarzeń uniwersum, po którym ma ono wyglądać zupełnie inaczej. Było ono już zapowiadane wcześniej, zarówno w The Flash (zaginięcie Allena w przyszłości), jak i niedawno w Arrow, gdy zapowiadano, że Oliver Queen będzie pełnił istotną rolę w tym evencie. Do walki włączyć się ma nawet Black Lightning, którego serial jak dotąd toczył się poza głównym nurtem arrowversowych perypetii. Wielkim wydarzeniem dla wielu fanów będzie pojawienie się Kevina Conroya w Crisis on Infinite Earths. W końcu naczelny głos Batmana z animacji i gier wideo od 27 lat pojawi się osobiście na planie, aby odegrać Mrocznego Rycerza. Zobaczymy także Toma Wellinga, który po raz pierwszy od Smallville pojawi się na ekranie jako Clark Kent.

Crossover rozpocznie się odcinkiem Supergirl 8 grudnia, następnie będzie kontynuowany w Batwoman – 9 grudnia – by zakończyć pierwszy etap 10 w The Flash. Po standardowej zimowej przerwie Kryzys zawita w Arrow 14 stycznia 2020 roku, a wszystko zakończy się tego samego dnia w Legends of Tomorrow.

Źródło: tvline.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?