Czwarty sezon The Expanse pojawi się na platformie Amazon!

Prezes spółki Amazon.com Jeff Bezos ogłosił w piątek (25.05) na konferencji prasowej z obsadą i twórcami serialu The Expanse, że Amazon Studios zajmie się przygotowaniem czwartego sezonu serii zapoczątkowanej przez stację SyFy.

W trakcie panelu zorganizowanego w National Space Society w Los Angeles, Bezos ujawnił dziennikarzom sytuację dotyczącą serialu sci-fi: „Właśnie dostałem informację o tym, że The Expanse zostało ocalone”. Później nieco szerzej wypowiedzieli się również na ten temat Andrew Kosove i Broderick Johnson – szefowie i założyciele Alcon Entertainment:

Nie mogliśmy być bardziej podekscytowani tym, że  The Expanse będzie kontynuowany na Amazon Prime! Jesteśmy wdzięczni Jeffowi Bezosowi, a także Jen Salke (szefowej Amazon Studios) oraz ekipie z Amazona za wiarę w nasz serial. […] Pragniemy również podziękować Laurze Lancaster – szefowej Alcon Television – za jej ogromny wysiłek. Jesteśmy świadomi tego, że nie byłoby to możliwe bez wsparcia najbardziej kreatywnych i zaangażowanych fanów z całego świata. Począwszy od kampanii na reddicie po samoloty, bardzo Wam dziękujemy. Podziałało!

Zobacz również: Może powstać 4. sezon Expanse!

3. sezon składa z 13 epizodów i złowieszczo obiecuje, że żadna planeta, asteroida czy też statek nie może czuć się bezpiecznie. W omawianym rozdziale Ziemia, Mars i Pas Asteroid znajdą się w fazie wojny. Każda z frakcji walczy o władzę oraz kontrolę. Obecnie, bardziej niż kiedykolwiek, misja odkrycia sekretu protomolekuły osiąga najwyższy status, a każda, nawet najmniejsza podjęta decyzja może wpłynąć na ostateczne przetrwanie Układu Słonecznego.

Daleka przyszłość. Seria rozgrywa się w skolonizowanej galaktyce, gdzie dwóch nieznajomych nieświadomie pakuje się w rozległą konspirację. Produkcja została oparta na bestsellerze New York Timesa spod pióra Daniela Abrahama oraz Ty’a Francka (ich wspólny pseudonim to James S. A. Corey). Obsada serii składa się z następujących gwiazd: Steven Strait, Shohreh Aghdashloo, Dominique Tipper, Cas Anvar, Wes Chatham i Frankie Adams. Ponadto w 3. sezonie widzowie zobaczą również Elizabeth Mitchell oraz Davida Strathairna.

Duet scenarzystów nominowanych do Nagrody Akademii Filmowej – Mark Fergus oraz Hawk Ostby (Ludzkie dzieciIron Man) pełni funkcję producentów wykonawczych dzieła razem z showrunnerem Narenem Shankarem (Almost HumanGrimm).

Trzeci sezon serialu The Expanse zadebiutował 11 kwietnia. Wyświetleniem produkcji zajęła się oczywiście stacja Syfy.

Źródło: The Hollywood Reporter / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe SyFy

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?