Dan Harmon nie chce podzielić losu Jamesa Gunna

Zmasowana kampania przeciwko Jamesowi Gunnowi zakończyła się sukcesem. Prawicowi blogerzy odpowiedzialni za wykrycie starych wypowiedzi Gunna na cel wzięli sobie kolejną osobę otwarcie krytykującą politykę Donalda Trumpa, którą jest Dan Harmon.

Harmon, twórca takich produkcji jak Rick i Morty czy Community. W weekend przypomniano wideo, które swego czasu nakręcił dla Channel 101. Projekt Harmona wyśmiewał sposób, w jaki powstają seriale dla stacji telewizyjnych.

Wideo było ”pilotem” serialu będącego w zamyśle parodią serialu Dexter. Jest to historia Daryla-psychiatry, który przypisuje swojemu pacjentowi środki nasenne, a gdy ten zasypia zakrada się do jego domu, by zgwałcić jego niedawno narodzone dziecko. W filmiku dzieci zastąpiono lalkami, dzięki czemu Harmon mógł dokładnie pokazać brutalność czynu bohatera swojego ”dzieła”.

Dan Harmon przeprasza

Fot. Kadr z serialu Rick i Morty

Gdy tylko film został przypomniany, w internecie wybuchła burza. Oburzeni internauci uważali, że nie ma żadnego usprawiedliwienia dla chorej wizji twórcy Ricka i Mortiego. Sam twórca zgodził się z tymi głosami i w poniedziałek publicznie przeprosił za to, co zrobił.

W swoim oświadczeniu napisał, że szybko się zorientował, że jego próba parodii tylko obrażała ludzi i odniosła niezamierzony cel. Klip usunięto ze strony Channel 101.

Nikt nigdy nie powinien oglądać tego, co zobaczyliście. I za to szczerze przepraszam.

Zobacz również: Sean Gunn murem za swoim bratem

Szefowie Adult Swim, studia produkującego serial Rick i Morty zajęli już stanowisko w tej sprawie. Reakcja jest, inna niż można, było się spodziewać. Studio nie ma zamiaru na razie zwalniać Harmona tak jak zrobił to Disney w przypadku Gunna. W ich oświadczeniu podkreślono, że wideo nie niesie ze sobą wartości, którymi chcą się kierować szefowie Adult Swim. Stacja wierzy w Harmona i jego chęć poprawy.

Źródło: Variety/ Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Stały współpracownik

Fan kina komiksowego, popkultury ogólnie oraz Realu Madryt.
Nie pogardzę dobrą książką, zwłaszcza jeśli chodzi o literaturę kryminalistyczną.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?