Dom z papieru – powstanie koreańska wersja serialu!

Tego chyba nikt się nie spodziewał! Jeden z najpopularniejszych seriali Netflixa, czyli Dom z papieru, doczeka się zupełnie nowej adaptacji. Powstaje koreańska wersja hiszpańskiego hitu!

Reżyserem serialu jest Kim Hong-sun, który ma na swoim koncie takie produkcje jak The Guest, Voice czy Black. Za scenariusz odpowiada jest Ryu Yong-jae, który pracował m.in. przy tegorocznym serialu Netflixa – Hologramowa miłość. Adaptacja powstaje dzięki współpracy BH Entertainment i Contents Zium.

Dom z papieru - powstanie koreańska wersja serialu!

Kim Hong-sun

Alex Pina, czyli twórca hiszpańskiej wersji Domu z papieru, powiedział:

Koreańscy twórcy od lat rozwijali swoją własną kulturę audiowizualną i specyficzny język. Podobnie jak w przypadku naszego serialu, udało się im przełamać kulturowe granice, przez co stali się punktem odniesienia dla tysięcy widzów na świecie, zwłaszcza tych młodych. To fascynujące, że świat Domu z papieru był dla kogoś na tyle ciekawy, że podjął się jego adaptacji. Myślę, że fakt przeniesienia miejsca akcji na Półwysep Koreański to znacząca zmiana, z której jestem bardzo zadowolony.

Zobacz także: Dom z papieru – pierwsze zdjęcie z planu 5. sezonu!

Aktualnie trwają też prace nad piątym i ostatnim sezonem hiszpańskiego serialu. Czwarty odniósł ogromny sukces, obejrzało go bowiem 65 mln widzów. Koreańska adaptacja ma mieć 12 odcinków. Więcej informacji poznamy już wkrótce.


Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: kadr z serialu Dom z papieru

Dziennikarka

Studentka filologii polskiej oraz publikowania cyfrowego i sieciowego na UWr. Miłośniczka dobrego jedzenia i platform streamingowych.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?