Gra o tron – oto usunięte sceny z 8. sezonu!

Niezależnie od tego, ile nagród Emmy otrzymał 8. sezon, jeden z najpopularniejszych seriali w dziejach telewizji zaliczył jednocześnie jeden z najbardziej kontrowersyjnych i krytykowanych finałów, jakie kiedykolwiek wypuszczono. Krytyka ostatniego rozdziału adaptacji powieści Martina stała się już czymś powszechny, co niestety ostatnio w dużej mierze przysłoniło na pewien okres zasłużone pochwały, jakie należą się pierwszym sezonom.

Jako że wkrótce Gra o tron dostanie specjalne wydanie na Blu-ray, powoli pojawiają się specjalne materiały z produkcji. Możecie w ten sposób rzucić okiem na sceny, które ostatecznie nie pojawiły się w serialu:

O czytaniu o finałowych losach swojej postaci opowiedziała również ekranowa Sansa Stark, czyli Sophie Turner.

Nie potrafię opisać momentu, w którym przeczytałam finałową scene. Myślę, że to było na tyle przytłaczające, że czytałam to na nowo wielokrotnie i po wszystkim czułam się lekko odrętwiała, bo nigdy nie myślałam, że przeczytam kiedykolwiek coś takiego – mówi aktorka.

Odkąd dostała się na Królewską przystań, nigdy nie chciała Żelaznego Tronu – wspominała Turner nieco wcześniej w tym roku. – Nigdy nie chciała rządzić taką ilością ludzi… myślę, że gdy oglądam to, jak ta postać skończyła w Grze o tron, jest to najbardziej satysfakcjonujące możliwe zakończenie.

Uwielbiam sposób w jaki zakończyła się podróż Sansy. Myślę, że była to tego rodzaju rzecz, którą chciała przez całe show… być w domu, tam, gdzie czuła się najbardziej bezpiecznie i komfortowo. To właśnie Winterfell. Świetnie nadaje się do dowodzenia ludźmi.

Zobacz również:

Gra o Tron to serial fantasy produkcji HBO i adaptacja Pieśni lodu i ognia G.R.R. Martina. Produkcja doczekała się ośmiu sezonów i emitowana była w latach 2011-2019. W bliskich planach płatnej amerykańskiej stacji są również spin-offy, które będą rozwijać uniwersum, a do jednego z nich rozpoczęto już zdjęcia.

Tymczasem już 8 grudnia pojawić się ma w wydaniu Blu-ray obejmujące całą sagę – Game of Thrones: The Complete Collection. Będzie to ogromne kolekcjonerskie wydanie i znajdziemy tam oczywiście nie tylko wszystkie odcinki serialu Gra o tron, ale również wiele zakulisowych materiałów.

Źródło: comicbookmovie.com / Ilustracja wprowadzenia: kadr z serialu Gra o tron

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?