Michael Hirst stworzy miniserial o Czarnej śmierci!

Michael Hirst, który stoi za sukcesem serialu Wikingowie ponownie łączy siły z siecią History. Tym razem stworzy miniserial o Czarnej śmierci w Londynie.

Michael Hirst wyprodukuje miniserial historyczny. Zabierze nas do 17-wiecznego Londynu w sam środek jednej z największych epidemii w historii. Czarna śmierć, która rozpoczęła się w środkowej Azji i pustoszyła Europę przez kilka wieków, dla Londynu w 1665 i 1666 roku okazała się wyjątkowo morderczo. W tym czasie z powodu dżumy zginęło tylko w obecnej stolicy ponad 38 tys. osób.

Zobacz również: Little Fish – zwiastun filmu o pandemii dostępny!

The Plague Year nie jest jedyną produkcją, nad którą pracuje stacja. Eli Lehrer, wiceprezes wykonawczy oraz generalny manager w Histroy Channel podkreśla, że miniseriale są istotną częścią produkcji tworzonych przez sieć. Odniosła się również do ponownej współpracy z Hirstem:

Nie możemy doczekać się ponownej współpracy z genialnym Michaelem Hirstem oraz Riciem Burnsem i naszym studiem A+E. Razem chcemy tworzyć produkcje, które będą bawić uczyć i rozwijać zainteresowanie przeszłością naszych widzów.

Innym serialem historycznym, nad którym równiez trwają już prace jest The Donner Party. Skupi się on na grupie podróżników, którzy utknęli zimą w górach Sierra Nevada i próbowali przetrwać. Choć oba wydarzenia można zaliczyć do raczej mrocznych, seriale z pewnością przybliżą je szerszej publiczności.

Nie znamy jeszcze daty premiery The Plague Year, niemniej fani historycznych produkcji z pewnością mają na co czekać.


Źródło: collider.com/ Ilustracja wprowadzenia: Triumf śmierci Petera Bruegela 1562

Wielbicielka skomplikowanych filmów, koreańskich seriali i mocnej kawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?