Moscow Noir – zwiastun sensacyjnego serialu Canal+ z Karoliną Gruszką

Moscow Noir to międzynarodowa serialowa koprodukcja CANAL+  stworzona na podstawie inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami trylogii Mroczna Moskwa autorstwa szwedzkiego duetu Camilli Grebe i Paula Leandera-Engströma. W sieci zadebiutował polski zwiastun.

Akcja liczącego osiem odcinków serialu rozgrywa się w Moskwie, w latach 90. ubiegłego stulecia. Tom Blixen (Adam Pålsson) jest pochodzącym ze Szwecji bankierem inwestycyjnym. Aby poprawić swoje notowania w firmie, miesza się w podejrzane interesy, a co za tym idzie – konszachty z milionerami, politykami, oligarchami i prywatnymi armiami.

Zobacz również: ANKIETA: Czy Bohemian Rhapsody zasłużył na Złotego Globa?

karolina gruszka moscow noir

fot. Canal+

Serial nagrywany był na Litwie, a także w Szwecji, Rosji i Finlandii. Bohaterowie rozmawiają ze sobą po angielsku, szwedzku i rosyjsku. Za kamerą stanął Mikael Håfström, jeden z reżyserów wspaniale przyjętego serialu Netflixa Bloodline oraz twórca nominowanego do Oscara filmu Zło. Jedną z najważniejszych ról odgrywa polska aktorka Karolina Gruszka, która często pojawia się w zagranicznych produkcjach – ostatnio wzięła udział w dwóch rosyjskich serialach, Optimisty i Pauk.

Zobacz również: Wywiad z Karoliną Gruszką – gwiazdą filmu o Marii Skłodowskiej-Curie

Premierowe odcinki serialu można zobaczyć również w player+ na dowolnym urządzeniu oraz za pośrednictwem dekodera player+ BOX. Odcinki 1-2 dostępne będą od środy 9 stycznia, kolejne w każdą środę, przed niedzielną emisją linearną. Premiera na Canal+ 13 stycznia o 21.00.

Źródło: youtube.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?