Netflix zamówił nowe anime Ghost in the Shell!

Netflix niedawno zamówił kolejne anime z serii Ghost in the Shell: Stand Alone Complex. Premierę produkcji na platformie streamingowej zapowiedziano na 2020 rok.

Powstanie kolejnego sezonu Ghost in the Shell: Stand Alone Complex (zwanej też SAC_2045) zapowiedziano jeszcze w 2017 roku. Wtedy to do kin trafiła aktorska wersja Ghost in the Shell ze Scarlett Johansson w roli głównej. Dopiero jednak teraz platforma Netflix mogła oficjalnie ogłosić prace nad animowanym projektem tworzonym przez studia Production I.G. i SOLA Digital Arts. Jego reżyserią mają zająć się Kenji Kamiyama (twórca Ghost in the Shell: Stand Alone Complex) oraz Shinji Aramaki (Appleseed). Nie są jeszcze znane szczegóły fabuły dotyczące trzeciego sezonu. Przy czym, to nie jedyna produkcja animowana, która ma pojawić się w ofercie platformy. Netflix zlecił także stworzenie serii: Pacific Rim, Altered CarbonUltraman, a także aktorską wersję Cowboy Bebop.

Zobacz również: Ghost in the Shell – recenzja aktorskiej wersji kultowego anime

Anime Ghost in the Shell powstało w oparciu o mangę Masamune Shirowa, która była wydawana w latach 1989-1997 przez Kōdanshę. W Polsce za tłumaczenie historii odpowiadała J.P. Fantastica. Sama marka doczekała się filmów animowanych, seriali telewizyjnych (w tym Stand Alone Complex) oraz gier komputerowych. W większości produkcje te miały bardzo pozytywne recenzje. Wszystko to z racji oddania bogatego świata przedstawionego w mandze, wraz ze złożoną historią w niej opowiedzianą oraz nietuzinkowymi postaciami.

Ghost in the Shell: Stand Alone Complex (opis dystrybutora DVD – sezon 1): Piękna i śmiertelnie niebezpieczna Motoko kontynuuje swoją misję: tropienie przestępstw niezależnie gdzie zostały popełnione – w realnym świecie czy cyberprzestrzeni. Pomagają jej w tym wierni współpracownicy z elitarnej Sekcji 9.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?