Nicole Kidman wyprodukuje dla Amazona serial oparty na powieści Emigrantki!

Według portalu The Hollywood Reporter, Nicole Kidman będzie producentką wykonawczą serialu opartego na powieści Emigrantki Janice Y. K. Lee, które zrealizuje Amazon Studios.

Producentką konsultującą serialu Emigrantki będzie autorka książki, czyli Janice Y. K. Lee, natomiast scenariusz napisze Alice Bell (The Beautiful Lie, The Slap). Szefowa Amazon Studios Jennifer Salke, w rozmowie z portalem THR, określiła projekt jako historię „będącą splotem wciągających zawiłości skupiających się na grupie kobiet żyjących jako outsiderki w Hong Kongu. To interesujące spojrzenie na siłę tych kobiet starających się wytrwać w swej walce z małżeństwem, karierą, macierzyństwem i niewyobrażalną stratą”. Na temat prac nad nowym projektem i wyzwań, jakie są z nim związane, wspomniała także Nicole Kidman:

Cieszy mnie współpraca z Amazonem. Emigrantki to początek naszego wspólnego celu, jakim jest stworzenie wyśmienitej opowieści z dodatkiem czegoś, co miałoby znaczenie i opowiedziało o świecie.

Emigrantki

Źródło: Wydawnictwo Literackie

Zobacz również: Bracia Russo stworzą „przełomową markę telewizyjną” dla Amazon Studios!

Opis książki Emigrantki: Trzy Amerykanki mieszkają z dala od ojczyzny w wielokulturowym Hongkongu. Ich rzeczywistość najlepiej opisują słowa – emigracja, wyobcowanie, samotność. Z pozoru niczym nie związane, obce sobie osoby złączy splot nieprzewidzianych zdarzeń.

Mercy skończyła niedawno studia na uniwersytecie i szuka pomysłu na życie. Hilary żyje w dobrobycie, zajmuje się domem, lecz wszystkie jej myśli pochłania pragnienie dziecka, które może ocalić rozpadające się małżeństwo. Z kolei Margaret, do niedawna szczęśliwa matka trójki dzieci, próbuje pogodzić się z niewyobrażalną stratą. Każda z kobiet walczy z własnymi demonami, a ich spotkanie odmieni wszystko.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia: Den of Geek

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?