Powstanie anime zainspirowane filmem Blade Runnerem 2049!

Crunchyroll i Adult Swim nawiążą współpracę z Alcon Television Group, by wyprodukować i dystrybuować anime Blade Runner — Black Lotus. Seria ma czerpać inspirację z filmu Blade Runnera 2049.

Serwis Adult Swim będzie mieć prawa (za wyjątkiem Azji) do trzynastoodcinkowego anime, które zostanie wyemitowane w Toonami, natomiast Crunchyroll zajmie się jego dystrybucją. Za produkcję ma odpowiadać studio Sola Digital. Reżyserami będą z kolei Shinji Aramaki (Appleseed) i Kenji Kamiyama (Ghost in the Shell: Stand Alone Complex, Krew: Ostatni wampir). Każdy z odcinków ma trwać pół godziny.

Nie wiadomo też zbyt wiele na temat fabuły anime. Producenci potwierdzili jedynie, że akcja całej serii ma rozgrywać się w 2032 roku. Widzowie ujrzą kilka znajomych twarzy z uniwersum Blade Runnera. Do prac nad nowym tytułem animowanym odniósł się dyrektor kreatywny Adult Swim, Jason DeMarco, który zachwalał :

Po raz pierwszy obejrzałem Łowcę androidów a w 1982 roku mając zaledwie 11 lat. To jeden z tych filmów, które zdefiniowały moje życie. Móc dalej odkrywać to uniwersum, mając w dodatku tak utalentowanych ludzi na pokładzie, jest spełnieniem marzeń.

Zobacz również: Netflix powita kosmicznych kowbojów! Powstanie serial aktorski oparty na serii Cowboy Bebop!

Źródło: The Wrap / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?