The Last of Us – Serial HBO oficjalnie potwierdzony

The Last of Us jest serią gier na wyłączność dla Play Station. Twórcami są studio Naughty Dog oraz Sony. Jakiś czas temu pojawiły się niepotwierdzone informacje o tym, że HBO zabierze się za serial na podstawie tej produkcji. Dzisiaj nie ma miejsca na niedopowiedzenia – adaptacja powstanie i będzie dostępna na platformie streamingowej.

Gry kalifornijskiego studia cieszą się dużym uznaniem wśród graczy. Obie części The Last of Us zdobywały szturmem rynek gier. Największym atutem od zawsze była historia, która w połączeniu z oryginalnym system rozgrywki stworzyła coś bliskiego ideałowi. Tym razem jednak mowa o serialu, czyli aktorskiej adaptacji opowiedzianych przez Naughty Dog wydarzeń. Nie znamy zbyt wielu szczegółów, jednak oficjalna informacja została ogłoszona. Neil Druckman i wielu pracowników z amerykańskiego studia będzie brało udział w tworzeniu odcinków. Zawiąże się więc ścisła współpraca pomiędzy Naughty Dog, Sony Play Station, a HBO.

W takich okolicznościach istnieje spora szansa, że gdy tylko odnajdą wspólny język, możemy spodziewać się większej ilości tego typu kroków. Aktualnie w produkcji jest inne dzieło wspomnianego już dewelopera, czyli Uncharted. The Last of Us ma w końcu dużo do zaoferowania, a sam serial nie będzie idealnym odwzorowaniem, czy też ekranizacją gry. Powstanie nowatorski scenariusz, który ma współtworzyć Craig Mazin. Człowiek znany z bardzo dobrze ocenianego projektu HBO pod tytułem Czarnobyl.

Zobacz również: Uncharted – nowe zdjęcie! Tom Holland prezentuje się jako Nathan Drake!

Fabuła gry opowiada o opanowanym przez zombie post-apokaliptycznym świecie. Ludzie próbują poukładać sobie życie w nowej rzeczywistości.  Ścieżki głównych bohaterów krzyżują się w przypadkowy, bliżej niezrozumiany sposób. Szybko dochodzi do nich, że ich głównym celem jest chronić się nawzajem i spróbować odnaleźć spokój.

Fani gry, jak to zwykle bywa w takich przypadkach, chętnie służą pomocą i proponują aktorów, którzy ich zdaniem idealnie wpasują się w główne lub drugoplanowe role. Pojawiły się nawet kolarze, które przedstawiają Hugh Jackamana jako Joela oraz Ellen Page jako Ellie. Obie te postaci to najważniejsze osoby w historii przedstawionej w grze. Oczywiście są to jedynie propozycje, a sama obsada nie jest jeszcze znana.

The Last of Us - Serial HBO

Fot. Kolarz z serwisu YouTube  kanał MOVIE MADNESS ENTERTAINMENT

HBO nie przedstawiło zbyt wielu szczegółów na temat samego serialu, a zarys fabularny na ten moment może znajdować się jedynie w wyobrażeniach fanów. Pewne jest jednak, że produkcja ma duży potencjał i historia trafi do większej liczby odbiorców. W końcu nie każdy kocha gry komputerowe.


Źródło: collider.com, youtube.com / Ilustracja wprowadzająca: Sony Computer Entertainment

Dziennikarz

Wielbiciel kina o wszystkim innym niż szarej codzienności, gier oraz szeroko pojętej muzyki. Nie wzgardza nowinkami technologicznymi oraz wyprzedażami w Play Station Store. Gdyby Batman istniał naprawdę, wolałby chodzenie po ścianach i wielką moc, bo z nią przychodzi ...

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?