The Mandalorian – aktor bał się uderzyć Baby Yodę, gdy usłyszał ile kosztowało stworzenie kukiełki

The Mandalorian, serial serwisu Disney+ rozgrywający się w uniwersum Gwiezdnych wojen, to hit ubiegłego roku, który dał światu nowego ulubieńca „Baby Yodę”. Dzięki wywiadowi z Adamem Pallym, który zagrał szturmowca w ostatnim odcinku pierwszego sezonu, dowiedzieliśmy się jaki był szacunkowy koszt stworzenia uroczej kukiełki.

W odcinku zatytułowanym Redemption pojawia się długa scena ze szturmowcami, którzy pojmali Baby Yodę i postanowili przyjrzeć się malcowi z bliska. Kosmiczny bobas nie chciał się jednak spoufalać z żołnierzami na usługach Moffa Gideona i ugryzł jednego z nich w palec. W ramach odwetu szturmowiec uderzył małego bohatera. Teraz dowiadujemy się o kulisach powstawania tej sceny oraz niebotycznej kwocie, którą prawdopodobnie wydano na postać Baby Yody.

Pamiętam pierwsze ujęcie, w którym go uderzyłem. Krzyknęli  „Cięcie!”.  Jon [przyp. red. Favreau, twórca serialu), który obserwował scenę na monitorze w biurze, wyszedł z niego i powiedział mi: „Chcę, żebyś wiedział, że to jest bohater Yoda i kosztuje jakieś pięć milionów dolarów. Więc tak, chcę żebyś go uderzył, ale chcę też, żebyś to wiedział”. Myślę, że wziąłem wtedy za duży zamach. I potem byłem tak zdenerwowany, że przy następnych trzech podejściach chybiłem – zdradził Adam Pally.

Akcja The Mandalorian rozgrywa się między wydarzeniami z Powrotu Jedi i Przebudzenia Mocy. Kosmiczny western opowiada o tytułowym łowcy nagród, który postanawia podjąć się ochrony tajemniczej istoty, na którą dostał wcześniej zlecenie. Twórcą serialu jest Jon Favreau. W obsadzie znaleźli się Pedro Pascal, Gina Carano, Werner Herzog, Nick Nolte, Taika Waititi, Carl Weathers i Giancarlo Esposito.

Zobacz również: The Mandalorian – recenzja 1. sezonu serialu Disneya

Drugi sezon The Mandalorian ma zadebiutować w drugiej połowie 2020 roku na internetowej platformie Disney+.

Źródło: cinemablend.com / ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu The Mandalorian

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?