Advertisement
Advertisement

The Mandalorian – Dlaczego Boba Fett pozwolił Cobbowi Vanthowi przechowywać swoją zbroję tak długo?

Drugi sezon The Mandalorian jest mocno ekscytujący. Pod koniec pierwszego odcinka sezonu fani byli zaskoczeni, gdy pojawił się w nim Temuera Morrison. Słusznie przyjęto, że aktor zagra Boba Fetta, dokładnie 18 lat po tym, jak zagrał ojca Boby, Jango Fetta, w Gwiezdnych wojnach: część II – Atak klonów.

Podczas premiery drugiego sezonu Din Djarin (Pedro Pascal) spotyka Cobba Vantha (Timothy Olyphant), który ma zbroję Boby’ego Fetta. Mando zawiera umowę z Cobbem, która pozwoli mu odzyskać zbroję, która słusznie należy do Mandalorian. Mando ostatecznie odchodzi ze zbroją, a w ostatnim odcinku „Rozdział 14: Tragedia” dowiadujemy się, że Boba Fett i Fennec Shand (Ming-Na Wen) podążali za Mando, aby odzyskać zbroję. Pytanie brzmi: dlaczego Boba po prostu nie wziął zbroi od Cobba? Z pewnością łatwiej byłoby odebrać jego rzeczy zwykłemu człowiekowi niż Mandalorianinowi.

Być może Boba Fett zauważył, że Cobb potrzebował zbroi, aby chronić miasto Mos Pelgo. Boba zapewne miał wszystko na oku i obserwował rozwinięcie się sytuacji ze zbroją, więc kiedy Mando zdobył ją odzyskał, postanowił ją odebrać, bo słusznie należała do niego.

Zawsze istnieje szansa, że ​​Boba Fett spędził ostatnie kilka lat na rekonwalescencji po spotkaniu z Sarlacciem. Był zbyt słaby, aby odzyskać swoją zbroję. Być może współpraca z Fennec dała mu dodatkową siłę, której potrzebował. Jedną z opcji jest również to, że nie miał pojęcia kto posiada zbroje jego ojca i że jest to ​​Cobb Vanth. Aczkolwiek wydaje się ona najmniej prawdopodobna.

Co sądzicie o tych teoriach?

Zobacz również: The Mandalorian – Fani panikują co będzie z małym Yodą w kolejnych odcinkach!

Akcja The Mandalorian rozgrywa się między wydarzeniami z Powrotu Jedi i Przebudzenia Mocy. Kosmiczny western opowiada o tytułowym łowcy nagród, który postanawia podjąć się ochrony tajemniczej istoty, zwanej baby Yodą, na którą dostał wcześniej zlecenie. Twórcą serialu jest Jon Favreau. W obsadzie 1. sezonu znaleźli się Pedro Pascal, Gina Carano, Werner Herzog, Nick Nolte, Taika Waititi, Carl Weathers i Giancarlo Esposito.

Premiera pierwszego odcinka 2 sezonu odbyła się 30 października, ostatni odcinek będzie miał emisję 18 grudnia.

Kolejny, 7 odcinek już 11 grudnia!


Źródło: comicbook.com / twitter / ilustracja wprowadzenia: kadry z serialu The Mandalorian 

Dziennikarz

Fan Marvela, gier i wszelkiego rodzaju seriali.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?