Advertisement
Advertisement

The Mandalorian – Giancarlo Esposito ujawnia, dlaczego zbroja Moffa Gideona jest tak podobna do Dartha Vadera

Trudno zignorować fakt, że Moff Gideon nosi zbroję podobną do Dartha Vadera w The Mandalorian , a aktor Giancarlo Esposito wypowiedział się teraz w tej kwestii.

Podczas gdy wszyscy czekają na piątkowy odcinek The Mandalorian, fani wciąż mówią o niespodziewanym zakończeniu „Rozdziału 12” z zeszłego tygodnia.

Kto ogląda serial na pewno zauważył że żołnierze są podobni do Dartha Vadera, podobnie jak zbroja Gideona.

Gideon i żołnierze

Zapytany podczas niedawnego wywiadu dla IGN, czy jest ku temu jakiś powód, aktor Giancarlo Esposito rzucił trochę światła na to, dlaczego jego strój przypomina ten Vadera!

Myślę, że to powrót do tego gościa – wyjaśnił Esposito. To naprawdę w pewnym sensie odnosi się do mnie, lubię myśleć lub wyobrażać sobie w myślach, że mam taką moc, jaką miał Darth Vader. I tak, widząc go w jego zbroi i pelerynie i uzbrojonym, jest mi to łatwiej sobie wyobrazić. To mówi mi, że jestem żołnierzem i mam umiejętności, by to potwierdzić i miejmy nadzieję, że wkrótce zobaczysz to w nadchodzących odcinkach.

Aktor też drażnił motywacje Gideona, mówiąc: [To] to, co kocham w Moffie. Jest myślicielem i jest tak bliski zdobycia tego dziecka. Po co on je chce? I oto jest pytanie. Czego on naprawdę chce? Czy chce wzmocnić innych ludzi, czy wziąć całą władzę dla siebie? A może chce odbudować galaktykę lub stworzyć najpotężniejszą armię świata?

Według wypowiedzi Esposito, w 3 sezonie będzie zdecydowanie więcej wątków z jego postacią niż aktualnie!

Zobacz również: Na pierwszy rzut oka: 2. sezon The Mandalorian

Akcja The Mandalorian rozgrywa się między wydarzeniami z Powrotu Jedi i Przebudzenia Mocy. Kosmiczny western opowiada o tytułowym łowcy nagród, który postanawia podjąć się ochrony tajemniczej istoty, na którą dostał wcześniej zlecenie. Twórcą serialu jest Jon Favreau. W obsadzie 1. sezonu znaleźli się Pedro Pascal, Gina Carano, Werner Herzog, Nick Nolte, Taika Waititi, Carl Weathers i Giancarlo Esposito.

Premiera pierwszego odcinka 2 sezonu odbyła się 30 października, ostatni odcinek będzie miał emisję 18 grudnia.


Źródło: comicbookmovie / zdjęcia wprowadzenia: kadry z serialu The Mandalorian / grafika własna

Dziennikarz

Fan Marvela, gier i wszelkiego rodzaju seriali.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?