The Mandalorian – w serialu pojawią się bohaterowie z Legend?

Gruntowny porządek, który został wprowadzony przez nowych właścicieli uniwersum Gwiezdnych Wojen, odłączył od kanonu ogromny kawał dotychczasowego świata, wyjściowo tytułując go Legendami. Od czasu do czasu jednak co niektórzy twórcy korzystają z tych motywów, przywracając ją w mniej lub bardziej wiernej formie.

Dziennikarze ew.com zapytali o to reżysera The Mandalorian. Chodziło o to, czy będzie istniała możliwość wprowadzenia do serialu tak charyzmatycznych postaci, jak Mara Jade – w Legendach słynna Ręka Imperatora, a potem żona Luke’a Skywalkera – czy Wielki Admirał Thrawn, którego młodsza wersja została już wprowadzona w animacji Star Wars: Rebels.

Jon Favreau odparł, że nie mogą za bardzo zdradzać szczegółów, żeby nie popsuć niczego widzom, ale prowadzone są różne rozmowy. Celem twórców ma być sprawdzenie, czy da się stworzyć coś na bazie różnych składowych ze wszystkich trylogii czy animacji. W ten sposób każdy znalazłby coś dla siebie. Zgodnie z przewidywaniami, nie dostaliśmy więc na tym etapie żadnej konkretnej informacji, jednak nie powinniśmy być zdziwieni, gdyby przynajmniej jakaś wariacja postaci z dawnego Star Wars Expanded Universe powróciła z niebytu.

The Mandalorian

Fot. Materiały prasowe – kolaż

Zobacz również: Fargo – gwiazda Orange Is the New Black w obsadzie 4. sezonu!

The Mandalorian na platformie Disney+ pojawi się już 12 listopada. W głównej roli zobaczymy łowcę nagród z tytułowego ludu wojowników kierujących się specyficznym kodeksem. Postać grana przez Pascala będzie trzecim przedstawicielem Mandalorian, który pojawia się w głównej serii Gwiezdnych Wojen. Poprzednio mogliśmy poznać Jango i Boba Fetta.

Oprócz niego, na ekranie zobaczymy także wiele postaci z różnych grup, które próbują odnaleźć się w świecie po upadku Imperium. Jedną z zapowiedzianych bohaterek jest grana przez Ginę Carano Carę Dune, służącą kiedyś w szeregach szturmowców.

Źródło: ew.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe – kolaż

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?