Advertisement
Advertisement

Valhalla nadchodzi, czyli Netflix zajmie się sequelem Wikingów

Już wkrótce wielki finał jednego z najpopularniejszych seriali od History Channel. Serialu, który mimo wszystko najlepsze lata mają za sobą. Tymczasem możemy oczekiwać ciekawie zapowiadającej się kontynuacji.

Netflix złożył zamówienie na projekt o nazwie Vikings: Valhalla, a realizować go będzie Michael Hirst i spora część ekipy odpowiedzialnej za popularny serial. Akcja serialu ma dziać się 100 lat po wydarzeniach w Wikingach. Jak można się domyślić, jego bohaterami będą postacie historyczne z nieco dalszych okresów: Leif Erikson, który płynąć śladami Bjarniego Herjólfssona odkrył nowy ląd na zachód od Grenlandii oraz jego siostra Freydís Eiríksdóttir; Harald III Srogi, który zanim stał się królem Norwegii wraz z Rusią Kijowską zaatakował Polskę Mieszka II, później zginął w walkach o angielski tron; i wreszcie najbardziej znana postać z tej grupy, czyli Wilhelm Zdobywca, po krwawych walkach koronowany na króla Anglii w 1066 roku. Twórcy będą mieć zatem spore pole do popisu, aby zapełnić lukę, którą pozostawił po sobie Ragnar Lothbrok.

Charlemagne

kadr z serialu Wikingowie

Zobacz również: Władca Pierścieni Amazona otrzyma drugi sezon! Pojawią się opóźnienia

Zamówienie Netflixa obejmuje 24 epizody. Nie wiadomo jeszcze jednak, czy tyle będzie liczył sezon, czy już od razu zakłada się, że będzie ich więcej. Za scenariusz odpowiadać będzie Jeb Stuart (Szklana pułapka, Ścigany), który od dłuższego czasu nad niczym nie pracował.

Sądzicie, że Valhalla dorówna Wikingom?

Źródło: The Hollywood Reporter / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?