Wiedźmin – Jaskier zaśpiewa w serialu! Wiemy, kiedy rozpoczną się zdjęcia do 2. sezonu

Na stronie Redanian Intelligence pojawiły się nowe informacje odnośnie produkcji Netfliksa. I to nie tylko w związku ze zbliżającym się sezonem.

Wiedźmin jest jednym z najbardziej oczekiwanych seriali ostatnich miesięcy. Ostatnio z tureckim magazynem Episode rozmawiali Sonya Belousova i Giona Ostinelli – kompozytorzy serii. Opowiedzieli o kilku kwestiach związanych z przygotowywaniem ścieżki dźwiękowej.

Pracowaliśmy z wieloma muzykami nad Wiedźminem. Większość nagrań wykonaliśmy tutaj, w studiu. Sądzimy, że produkowanie muzyki dla kina i telewizji coraz bardziej przypomina tworzenie albumów. Mamy mnóstwo instrumentów w studiu, żeby na nich nagrywać podczas pisania. Gdy kończymy pisanie, przestajemy nagrywać, jako że oba te procesy są ze sobą splecione. Tworzenie kolejnych utworów jest dla naszej ekipy naturalną częścią pisania. Stworzyliśmy wiele kawałków dla Wiedźmina i wielu muzyków dołączyło do naszej rodziny uformowanej z okazji tego projektu. Pracowaliśmy z Lindsay Deutsch, świetną skrzypaczką, nad wszystkimi szalonymi skrzypcowymi solowo-elektrycznymi partycjami. Talent Lindsay jest niezwykły. To prawdziwy zaszczyt, że mogliśmy wprowadzić jej talent do działania.

Kompozytorzy opowiedzieli również o udziale aktora odgrywającego rolę Jaskra, który zaśpiewa pewne konkretne utwory:

Pracowaliśmy też z Joey’em Bateyem, który w serialu gra Jaskra. Nagraliśmy i napisaliśmy cztery piosenki dla Jaskra: Toss A Coin To Your Witcher w rozdziale drugim, Her Sweet Kiss w szóstym, The Fishmonger’s Daughter w rozdziale czwartym oraz You Think You’re Safe – ponownie w rozdziale drugim. Tuż przed zdjęciami napisaliśmy piosenki i pracowaliśmy z Declanem De Barrą, Jenny Klein i Haily Hall. Reszta produkcji została ukończona tutaj, w naszym studiu w Los Angeles.

Zobacz również: Wiedźmin – mamy oficjalny plakat serialu od Netflix!

Jak już wiemy od pewnego czasu, serial już teraz ma zatwierdzony drugi sezon. Teraz poznaliśmy jego dokładniejszą datę. Wygląda na to, że prace nad kolejną odsłoną sagi wiedźmińskiej na platformie Netflix rozpoczną się już w lutym 2020 roku, a trwać mają do kwietnia. Lwia część prac ma odbywać się na terenie Europy.

Wiedźmin

u/Abyss_85

Wiedźmin to ekranizacja serii powieści i opowiadań fantasy autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Oficjalny opis serialowej adaptacji brzmi następująco: Geralt z Rivii (Henry Cavill), samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę (Anya Chalotra) i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę (Freya Allan). Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.

Pierwszy sezon Wiedźmina liczyć będzie osiem odcinków, które zadebiutują w serwisie Netflix 20 grudnia 2019 roku. Drugi sezon ma zadebiutować w 2021 roku.

Źródło: Redanian Intelligence / Ilustracja wprowadzenia: Netflix

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?