Wiedźmin – kolejni aktorzy dołączają do obsady 2. sezonu

Dzięki doniesieniom portalu Redanian Intelligence poznaliśmy kilka nowych twarzy, które zasilą szeregi drugiej serii adaptacji książek Sapkowskiego.

Po pierwsze, znany głównie z produkcji w rodzaju Wojny Imperiów Joel Adrian według pewnych źródeł ma zagrać jednego z wiedźminów w Kaer Morhen. Ma on jednak należeć do koncepcji stworzonych przez scenarzystów, nie wiadomo więc póki co, jaką będzie pełnić rolę. Drugą osobą jest  Vernon Dobtcheff, znacznie bardziej obyty aktor, występujący na drugim planie w takich filmach jak Indiana Jones i Ostatnia krucjata. Zagra starszego elfa. Dołączą do nich jeszcze Alina Ilin (mała rola elfki), Lesley Ewen (niejaka Meena Coppercloth) i Scarlett  Maltman w nieznanej jeszcze roli.

anna shaffer henry cavill wiedźmin scena

fot. kadr z serialu Wiedźmin

Zobacz również: Wiedźmin – więcej czasu ekranowego dla Nilfgaardczyków w 2. sezonie

W nowych odcinkach pojawią się gwiazdy pierwszego sezonu, przede wszystkim Henry Cavill (Mission Impossible – Fallout, Człowiek ze stali) odgrywający tytułową rolę wiedźmina, Geralta z Rivii, a także Anya Chalotra (A.B.C., Wanderlust) jako Yennefer, Freya Allan (Dzień trzeci, Gunpowder Milkshake) jako Ciri oraz Joey Batey (Templariusze, Cormoran Strike), ulubieniec fanów serii, jako Jaskier.

Do obsady drugiego sezonu dołączy Yasen Atour (Young Wallander) w roli Coena, Agnes Bjorn (Potwór) jako Vereena, Paul Bullion (Peaky Blinders) jako Lambert, Thue Ersted Rasmussen (Szybcy i wściekli 9) jako Eskel, Aisha Fabienne Ross (Dziewczyna z portretu) w roli Lydii oraz świeżo upieczona absolwentka szkoły aktorskiej, Mecia Simson, jako Francesca. Z kolei w rolę Vesemira – mentora wiedźminów, w tym i Geralta – zagra Kim Bodnia.

Pierwszy sezon Wiedźmina liczy osiem odcinków. Serial zadebiutował 20 grudnia 2019 roku na platformie Netflix. Sezon drugi pojawi się w 2021 roku.

Źródło: Redanian Intelligence / ilustracja wprowadzenia: Netflix

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?