Wiedźmin – pojawiły się pierwsze opinie na temat początkowych odcinków!

Większość z nas obejrzy ten coraz lepiej zapowiadający się serial dopiero w drugiej połowie przyszłego miesiąca. Są jednak szczęśliwcy, którzy część produkcji mogli już zobaczyć.

Wiedźmin będzie miał osiem odcinków, z kolei część dziennikarzy dostała już 5 prasowych epizodów do wcześniejszego zobaczenia. Embargo na recenzje spada dopiero w dniu premiery, więc za dużo się niestety nie dowiemy, jednak niektóre osoby już zdążyły podzielić się wstępnymi odczuciami.

Część dziennikarzy mocno chwali sobie choreografię walk. To, jak Geralt posługuje się mieczem i stosuje znaki, jest podobno perfekcyjne. Posunięto się nawet do stwierdzenia, że starcia z Gry o tron wyglądają przy tych w Wiedźminie fatalnie. Obsada jest wychwalana pod niebiosa. Szczególnie Henry Cavill, ale sporo dobrych opinii dostała także Anya Chalotra jako Yennefer. Zaznaczono jednak, że ci, którzy liczą na bardzo wierne przeniesienie literackiego pierwowzoru, srogo się rozczarują. Serial ma być nośnikiem ducha książki Sapkowskiego, lecz wiele elementów ma także zostać zmienionych. Sami zresztą rzućcie okiem, jak prezentuje się kilka co konkretniejszych wpisów:

Zobacz również: Przebiegły Ewald Borsody z gry Wiedźmin 3: Serce z Kamienia – Wywiad z Mikołajem Klimkiem

Oczywiście daleko powyższym wpisom do jakiejkolwiek recenzji i wiele może się zmienić, ale tego typu opinie mogą nieco uspokoić.

Jak wiemy od pewnego czasu, serial już teraz ma zatwierdzony drugi sezon. Nie tak dawno poznaliśmy jego dokładniejszą datę. Wygląda na to, że prace nad kolejną odsłoną sagi wiedźmińskiej na platformie Netflix rozpoczną się już w lutym 2020 roku, a trwać mają do kwietnia. Lwia część prac ma odbywać się na terenie Europy.

Wiedźmin to ekranizacja serii powieści i opowiadań fantasy autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Oficjalny opis serialowej adaptacji brzmi następująco: Geralt z Rivii (Henry Cavill), samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę (Anya Chalotra) i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę (Freya Allan). Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.

Pierwszy sezon Wiedźmina liczyć będzie osiem odcinków, które zadebiutują w serwisie Netflix 20 grudnia 2019 roku. Drugi sezon ma zadebiutować w 2021 roku.

Źródło: Twitter / Ilustracja wprowadzenia: Netflix

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?