Znaleziono scenarzystów wysokobudżetowego serialu Lord of the Rings!

Po długich poszukiwaniach Amazon Studios znalazło scenarzystów telewizyjnego serialu Lord of the Rings (Władca pierścieni).

JD Payne i Patrick McKay (Star Trek 4, Jungle Cruise) zostali scenarzystami serialu Lord of the Rings. Informację przekazała w sobotę podczas konferencji prasowej Television Critics Association Jennifer Salke – prezes Amazon Studios. We wspólnym oświadczeniu Payne i McKay wyrazili radość z powodu otrzymanej szansy:

Bogaty świat stworzony przez J. R. R. Tolkiena jest wypełniony majestatem i sercem, mądrością oraz złożonością. Jesteśmy zachwyceni mogąc podjąć współpracę z Amazonem, by ożywić to uniwersum. Czujemy się jak Frodo, który udaje się w podróż poza Shire. Mamy przy tym na uwadze dużą odpowiedzialność spoczywającą na naszych rękach. To początek podróży naszego życia.

Amazon uzyskała prawa przeniesienia Władcy pierścieni na mały ekran w listopadzie 2017 roku. Według źródeł, przywoływanych przez THR, umowa opiewała na sumę 250 mln dolarów dla Tolkien Estate. Ponadto, na jej podstawie serial ma zostać zrealizowany w ciągu dwóch lat. Jeśli uwzględni się przesłuchania, efekty specjalne i plan zdjęciowy, wszystko może wynieść ponad 1 mld dolarów.

W swoim pierwszym wywiadzie dla THR, Salke wspomniała, że „produkcja Lord of the Rings rozpocznie się w ciągu dwóch lat. Mamy na uwadze wyemitowanie produkcji w 2021 roku, a nie rok wcześniej jak pragną tego inni”. Prezes Amazon Studios wspomniała także o najbliższych planach związanych z serią oraz możliwym zaangażowaniu Petera Jacksona:

Wielu z nas uwielbia duże, wciągające produkcje. Jesteśmy zachwyceni Lord of the Rings. Rozmawialiśmy ze scenarzystami, a Tolkien Estate jest bardzo zaangażowane. Spędziłam ponad trzy godziny dyskutując z Simonem Tolkienem (wnuk J. R. R. Tolkiena – przyp. autora). Jest wiele rzeczy do uwzględnienia. Niebawem ułożymy jednak stosowny plan działania. […] (Peter Jackson) może stwierdzić, że chce uczestniczyć w procesie tworzenia lub też nie. Nadal jesteśmy z nim w kontakcie i czekamy na jego propozycję odnośnie udziału w projekcie.

Salke wspomniała również o spotkaniach z trzema lub czterema grupami scenarzystów, a Sharon Tal Yguado (szefowa działu Event Series w Amazonie – przyp. autora) miała spędzić czas z „wieloma innymi” potencjalnymi kandydatami:

Z chwilą ogłoszenia tego projektu, otrzymaliśmy telefony od agentów, klientów i brytyjskich scenarzystów. Odbyło się wiele spotkań międzynarodowych na temat samego materiału oraz możliwości, jakie mieliśmy. Chciałaby jednak pozyskać grupę utalentowanych osób. Mieliby oni mieć swojego lidera potrafiącego wyruszyć w podróż ku wielkiemu i ambitnemu przedsięwzięciu.

Źródło: The Hollywood Reporter / Ilustracja wprowadzenia: New Line Cinema/Photofest

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?