Twardowsky 3.14 – zdradzono zarys fabuły oraz planowaną datę premiery

Wczoraj na profilu Legend Polskich Allegro pojawiła się informacja, że seria kilku krótkometrażówek doczeka się pierwszego pełnometrażowego filmu. Dzisiaj na stronie dystrybutora filmu Next Film zdradzono zarys fabuły oraz planowaną datę premiery Twardowsky 3.14.  Ponadto na Allegro można już kupić gadżety związane z Legendami, w tym także wyjątkowe przeżycia, jak wizyta na planie czy udział w filmie.

Planowany termin premiery to IV kwartał 2019 roku. Film utrzymany będzie w duchu serii łącząc elementy fantasy i science-ficton. W centrum fabuły będzie postać Twardowsky’ego, w którego dotychczas wcielał się Robert Więckiewicz, ale na swojej drodze spotka on również bohaterów znanych z pozostałych produkcji spod znaku Legend Polskich Allegro.

Możemy zdradzić, że „Twardowsky 3.14” będzie kontynuacją przygód bohaterów – choć nie wszystkich, ale pojawi się też kilka nowych postaci. Odwiedzimy piekło. Odwiedzimy przeszłość i przyszłość Polski. Chcemy sprowadzić Twardowsky’ego na ziemię, tak aby dołączył do pozostałych bohaterów Legend Polskich – mówi Tomasz Bagiński.

fot. Legendy Polskie Allegro

Zobacz również: Wiedźmin – wszystkie dotychczas oficjalnie potwierdzone informacje o serialu Netfliksa

Nad filmem fabularnym, pod roboczym tytułem Twardowsky 3.14, pracuje zespół Allegro, który jest producentem głównym oraz Platige Image z reżyserem Tomaszem Bagińskim na czele. Koproducentem i dystrybutorem filmu został Next Film.

 Dostawaliśmy tyle zapytań o film pełnometrażowy, że w końcu postanowiliśmy go zrobić. Duża w tym zasługa fanów, którzy pozwolili nam uwierzyć w powodzenie i sens tego projektu – mówi Anna Iller, branded content manager w Allegro. – Planujemy kontynuację współpracy z osobami wcześniej już zaangażowanymi w projekt, aktorami, którzy stworzyli niezapomniane i charakterystyczne kreacje, i są nieodłącznym elementem filmowego świata Legend – dodaje.

Legendy Polskie Allegro w nowoczesnej formule, łączącą rozrywkę głównego nurtu z zaawansowaną techniką filmową, na nowo przedstawiają najpopularniejsze polskie legendy, w sposób atrakcyjny i zrozumiały dla młodego odbiorcy. Allegro do współpracy przy Legendach Polskich zaprosiło znanych twórców, aktorów i muzyków, a reżyserię ponownie powierzyło Tomaszowi Bagińskiemu. Dotychczas na cały projekt składa się pięć filmów krótkometrażowych, zbiór opowiadań znakomitych polskich autorów, audiobook, covery znanych utworów w nowych aranżacjach oraz teledyski. Legendom Polskim od początku towarzyszy duże zainteresowanie – na YouTube wszystkie produkcje obejrzano już ponad 54 mln razy. Teraz bohaterów Legend Polskich będzie można zobaczyć na dużym ekranie.

Źródło: Next Film / ilustracja wprowadzenia: Legendy Polskie Allegro

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?