the old guard background Advertisement

Gears of War – Microsoft oskarżony o ukradnięcie osobowości!

Microsoft ma dość niespodziewane kłopoty w związku ze swoją serią gier Gear of War. Były wrestler i futbolista Lenwood Hamilton twierdzi, że postać Augustusa Cole’a została oparta na nim, bez jego wiedzy. Jest o tym przekonany do tego stopnia, że wystosował nawet pozew w związku ze sprawą.

Co ciekawe pozew nie opiera się jedynie o podobieństwo fizyczne, jak kolor skóry, czy złote zęby. Bohater gry podobnie jak Hamilton grał niegdyś w futbol z numerem 83 na koszulce. Amerykanin w 1983 grał natomiast w grających w NFL Philadelphia Eagles. W piśmie podkreśla też, że cała budowa ciała jest bardzo podobna.

gears of war cole train

Zobacz również: Sniper Elite 4 – zaprezentowano tryb kooperacji

Poniżej możemy przeczytać opis postaci Cole’a z oficjalnej polskiej strony gry:

Augustus Cole znany jako Cole, znany jako „Parowóz Cole” to uzależniony od adrenaliny były profesjonalny  gracz w thrashballa, który zrezygnował z wygodnej sportowej kariery, by zaciągnąć się do armii Koalicji, gdy jego rodzinę w Jannermont zamordowała szarańcza. Był jednym z pierwszych, którzy zgłosili się na służbę po Dniu Wyjścia – zaledwie w sześć dni później. Jest ważną dla fabuły postacią już od czasów Gears of War 1

Cole jest charyzmatyczny, pewny siebie i pełen entuzjazmu do wszystkiego. Jest też żądny akcji i zawsze obiera najkrótszą drogę do starcia z hordą szarańczy. Braki w finezji nadrabia czystą energią. Często wykorzystuje swój niezniszczalny dobry humor i optymizm, by pocieszać innych gearów, zwłaszcza w trudnych sytuacjach. Nawet kiedy przytłacza go ogromna brutalność wojny lub ogarnia go tęsknota za rodzicami, zazwyczaj ukrywa to, by nie pogarszać morale.

Źródło: Gamesradar.com/Fotografia wprowadzenia: deviantar.net

W ciągu dnia jakiś film, wieczorem piłka nożna, w nocy futbol amerykański.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?