• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Zapytacie dlaczego i słusznie. "Growe" adaptacje kultowych filmowych produkcji nigdy nie wychodziły nikomu na dobre - ani graczom, ani widzom, ani tym bardziej deweloperom. Żeby daleko nie szukać - Rambo: The Video Game z 2014 roku. Już sama nazwa nie zwiastowała niczego dobrego ... I tak się w rzeczywistości stało, a internauci urządzili sobie publiczny lincz na nieszczęsnych twórcach produkcji. Do odważnych jednak świat należy, a za takich trzeba w tym momencie uznać szaleńców, którzy porwali się na stworzenie adaptacji Czasu Apokalipsy Francisa Forda Coppoli! Co więcej, sam reżyser będzie obecny przy produkcji tytułu, a towarzyszyć mu będą nie mniej renomowani (tylko że w branży gier wideo) artyści - Rob Auten (jeden z głównych scenarzystów serii Gears of War, Far Cry oraz Battlefield), Lawrence Liberty (reżyser kreatywny Fallout: New Vegas) oraz Montgomery Markland (producent nadchodzącego Torment: Tides of Numenera). To już jest znacząca różnica w porównaniu do "obsady" Rambo: The Video Game, a to jeszcze nie koniec! Wpływ na rozwój projektu będziecie mieli Wy - lud pracujący miast i wsi! Gra zostanie bowiem sfinansowana za pomocą środków uzyskanych poprzez stosowną zbiórkę na Kickstarterze. Na co jeszcze czekacie? Karty płatnicze w dłoń i jazda!

Niniejsza produkcja w zamyśle będzie reprezentantem, modnego ostatnimi czasy, gatunku survivalów z widokiem pierwszoosobowym. Wyraźnie zaznaczą się tutaj również elementy zaczerpnięte z horrorów oraz gier RPG, zatem rozwój postaci, dylematy moralne, rozbudowana linia narracyjna i gęsta atmosfera gwarantowane. Ta ostatnia z pewnością zakotwiczy w grze na dłużej, gdyż fabuła ma być rzeczywistą adaptacją filmowych wątków. Wcielimy się więc w kapitana Benjamina Willarda, który wyruszy w głąb wietnamskiej puszczy, aby zlikwidować Marlona ... pułkownika Kurza. Czy jest wśród was ktoś, kto nigdy nie marzył o własnoręcznym poprowadzeniu tej ekspedycji? Z pewnością nie!

apocalypse primaryFot. kadr z filmu Czas Apokalipsy / Takie skradanko w bagnie to byśmy sobie urządzili!

Czas Apokalipsy uzbierał do tej pory na Kickstarterze nieco ponad 160 tys. z wymaganych 900 tys. dolarów. Póki co nie wiele, ale do końca akcji pozostało całe 17 dni! Aby zachęcić was do pozbycia się kilku dolarów, twórcy przygotowali nawet zwiastun, który robi wrażenie ... do momentu pojawienia się modeli postaci, jakby wyjętych z poprzedniej epoki ... To jednak dopiero początek, a kolejne fundusze na pewno wpłyną na jakość końcową produktu! Nie odkładajcie Czasu Apokalipsy w nieskończoność! Niech nadejdzie teraz!

Źródło: kickstarter.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Tomasz Małecki

Tomasz Małecki

Redaktor

O mnie:

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Rene Clair, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.