Forza Horizon 3 sprzedała się już w 2,5 milionach egzemplarzy

Forza utrzymuje się jako silna marka wyścigówek i Microsoft z dumą ogłosił, że dołączyła do grona tych, które wygenerowały miliard dolarów w sprzedaży detalicznej.

Zobacz również: Microsoft podsumowuje wyniki Xboxa za rok 2016

Co więcej, developer ogłosił, że w zeszłym roku na Xbox One i Windows 10 w całą społeczność franczyzy (czyli Forza Motorsport i Forza Horizon) zaangażowanych było ponad 14 milionów unikalnych graczy. Microsoft podkreśla, że od momentu ogłoszenia Forza Racing Championship, e-sportowej ligi wyścigowej, ilość graczy rosła stopniowo — po 3 miliony każdego miesiąca. Natomiast ostatnia odsłona, Forza Horizon 3, sprzedała się już w 2.5 milionach egzemplarzy, co czyni ją najlepiej sprzedającą się wyścigówką na ostatnią generację konsol.

Od samego początku Forza była kombinacją oszałamiającej grafiki, najlepszego symulacyjnego silnika wyścigowego oraz nacisku na zabawę i dostępność. Z serią Forza Turn 10 Studios zbudowało największą na świecie społeczność wyścigówek. Nie moglibyśmy być bardziej dumni z ich sukcesu — podsumował Phil Spencer, szef Xboxa.

Notka Microsoftu kończy się słowami „nie możemy się doczekać co przyniesie 2017 rok”, co może być odniesieniem do nieoficjalnie zapowiedzianej Forzy Motorsport 7.

https://www.youtube.com/watch?v=fTSUgXkfooA

Źródło: xbox.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Z wykształcenia antropolożka kulturowa. Z pasji graczka, filmożerczyni i mól książkowy.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?