• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Dla zlokalizowanej w Warszawie spółki, której studio deweloperskie CD Projekt RED zrealizowało bijącą rekordy popularności serię o Wiedźminie oraz Gwent, ostatnie pięć lat przyniosły duże korzyści dla inwestorów. W 2015 roku cena za pojedynczą akcję wynosiła 17 zł, jednak wraz z zakończeniem 2016 i początkiem 2017 roku jej wartość wzrosła blisko czterokrotnie (70 zł za akcję). Największy wzrost zanotowano jednak latem zeszłego roku na fali popularności trzeciej odsłony Wiedźmina o podtytule Dziki Gon i jej dodatków: Krew i wino oraz Serce z kamienia.

Zobacz również: Cyberpunk 2077 - tętniące życiem miasto oraz innowacyjny tryb multiplayer celami CD Projekt RED

Dane CD ProjektFot. PCGamer

Szacuje się, że wartość rynkowa CD Projekt wynosi obecnie 1,6 mld dolarów, co daje jej pozycje jednego z najbardziej liczących się przedsiębiorstw w Polsce. Co ciekawe, spółka jest więcej warta aniżeli Tauron Polska Energia, która zatrudnia 25 tys osób i działa w sektorze energetycznym. Wśród światowych producentów gier komputerowych CD Projekt góruje pod względem wartości rynkowej m.in. nad japońską firmą Capcom (wartość 1,38 mld dolarów). Gdyby jednak zapowiadany Cyberpunk 2077 zyskał podobną popularność i rozgłos co Wiedźmin, to polskie przedsiębiorstwo będzie mogło też konkurować z innymi graczami, wśród których znajdują się: Square Enix (3,52 mld dolarów) czy Konami (5,89 mld dolarów). Dokładniejsze dane dotyczące sytuacji finansowej CD Projekt zostaną ujawnione po 30 marca 2017 roku.

Źródło: PCGamer, CD Projekt / Ilustracja wprowadzenia: Branding Monitor

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.