Andrzej Tomecki – film dokumentalny o legendarnym głosie z Gothica

Jeżeli graliście w którąś z gier serii Gothic, Diablo II: Lord of Destruction albo Icewind Dale II, na pewno skojarzycie ten głos! Ekipa Dzieje Khorinis, fanowskiego dodatku do Gothic II: Noc Kruka, przygotowała filmowy hołd dla Andrzeja Tomeckiego, aktora, którego bardziej niż z filmów znacie pewnie z dubbingu. W Gothicu udzielił on głosu takim postaciom, jak Gravo, Lothar czy Greg, w Icewind Dale II mówił jako Oswald Fiddlebander, natomiast w Diablo II druidem. Jego głos pojawił się także w wielu animacjach, takich jak, chociażby Zwariowane Melodie, Kacze Opowieści, Aryskotraci, czy Batman i Superman. Mimo 85 lat nadal działa zawodowo i obecnie pracuje nad dubbingiem dwóch postaci, które pojawią się w Dziejach Khorinis.

Zobacz również: Torment: Tides of Numenera – wypuszczono zwiastun fabularny!

W materiale oprócz skróconej biografii aktora wysłuchamy także jego opowieści o Powstaniu Warszawskim, studiach w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie, pierwszych występach i karierze zawodowej.

https://www.youtube.com/watch?v=O9-r6dbUpfQ

Dzieje Khorinis to fanowski mod do gry Gothic II: Noc Kruka. Akcja przeniesie nas 11 lat wstecz na wyspę Vaduz, gdzie wcielimy się bohatera, tym razem posiadającego imię, Larsa, którego życie odmienia się za sprawą tajemniczej intrygi. Rozszerzenie ma dostać profesjonalny, aktorski dubbing. Na liście aktorów jest między innymi Anna Potocka, Krzysztof Zakrzewski czy Andrzej Tomecki oraz Andrzej Gawroński, znani z wielu starszych, kultowych gier. Projektem zajmuje się polskie studio SoulFire, a więcej informacji znajdziecie na stronie: http://soulfire.worldofgothic.com

Źródło: youtube.com / Ilustracja wprowadzenia: youtube.com

Z wykształcenia antropolożka kulturowa. Z pasji graczka, filmożerczyni i mól książkowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?