Na ile tak naprawdę wystarczy bateria Nintento Switch?

Nintendo obiecywało, że ich nowa konsola po naładowaniu będzie pozwalała na nieprzerwane granie przez 3 godziny. Chociaż niektóre źródła podają przedział od 3 do nawet 6 godzin. Biorąc pod uwagę to, jak ważna w przypadku konsol przenośnych jest trwałość baterii, wielu graczy zastanawiało się, ile prawy jest w tych deklaracjach.

Gamespot, dzięki możliwości przetestowania Nintendo Switch postanowiła wymęczyć także baterię. Grając w The Legend of Zelda: Breath of the Wild, przy standardowym podświetleniu ekranu bateria rozładowała się po 3 godzinach i 3 minutach. Natomiast kiedy grali w trybie samolotowym przy maksymalnym możliwym podświetleniu ekranu, starczyło im energii na 2 godziny i 50 minut. Oczywiście The Legend of Zelda: Breath of the Wild, jako dość nowa produkcja może bardziej obciążać konsolę niż inne i możemy zakładać, że inne tytuły pozwolą na nieco dłuższe granie. Niemniej obietnica 3 godzin została najwyraźniej przez Nintendo spełniona!

Zobacz również: Pokemon Go – nowe Pokemony już dostępne! Pojawiło się również kilka zmian w grze!

https://www.youtube.com/watch?v=f5uik5fgIaI

Premiera Nintendo Switch odbędzie się już za tydzień – 3 marca! Polska cena została ustalona na 1499zł w zamówieniu przedpremierowym. Urządzenie dostępne jest w dwóch wersjach kolorystycznych: ciemnoszarej i czerwono-niebieskiej, jednak zmiana kolorów dotyczy tylko kontrolerów JoyCon. Każdy z egzemplarzy wyposażony jest w dysk o pojemności 32 GB, jednak będzie można także uruchamiać gry za pomocą specjalnych kartridżów. Urządzenie może wyświetlać obraz w rozdzielczości 1080p na ekranie telewizora. Dotykowy ekran konsoli ma 6,2 cala i wyświetli obraz w 720p.

W zestawie z konsolą znajdują się:

  • kontrolery JoyCon (prawy i lewy),
  • stacja dokująca,
  • JoyCon Grip (miejsce na kontrolery JoyCon, gdy konsola znajduje się w stacji dokującej),
  • ładowarka,
  • kabel HDMI,
  • uchwyty JoyCon Straps do bezpiecznego trzymania kontrolerów.

Źródło: gamespot.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Z wykształcenia antropolożka kulturowa. Z pasji graczka, filmożerczyni i mól książkowy.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?