Dziś premiera Torment: Tides of Numenera! Najważniejsze informacje o grze!

Dzisiaj, 28 lutego swoją premierę ma Torment: Tides of Numenera, najnowszy tytuł od InXile, wydany przez Techland. Gra odblokowała się dzisiaj około godziny 9 naszego czasu.

Produkcje takie jak Planescape: Torment lub Torment: Tides of Numenera są rzadkością na rynku. Dla jednych są nawet używane jako dowód tego, że gry video mogą być sztuką, porównywalną z literaturą, malarstwem, teatrem czy filmem. Gry te skupiają się na interesujących problemach filozoficznych, które rozpatrywane są w ramach wciągającej fabuły w bardzo dziwnym świecie.

Planescape: Torment pytał: Co może zmienić naturę człowieka? i badał to w bardzo rozbudowanym multiwersum zawierającym wiele różnych wariantów zaświatów, gdzie wiara decyduje o wszystkim. Szukał odpowiedzi na to pytanie, biorąc za przykład człowieka, który nie może umrzeć – chociaż bardzo do tego dąży. Teraz pytanie jest inne: Co znaczy i ile jest warte jedno życie? Do zbadania tej kwestii gracze wcielają się kolejne ciało odrzucone poprzez dążącego do nieśmiertelności genialnego albo szalonego naukowca, w świecie, który przedstawia naszą planetę – miliard lat do przodu. Czy poznamy zadowalającą odpowiedź na to pytanie? Tego można się dowiedzieć tylko przez zagranie! Warto spróbować, chociażby dlatego, że w grze dostępna jest także polska wersja językowa, między innymi z Piotrem Fronczewskim jako narratorem!

https://www.youtube.com/watch?v=nhlUVi8V_xw

Gra wychodzi na PC-ty, PlayStation 4 i Xbox One.

Cena gry waha się w zależności od platformy i edycji. Dostępna jest wersja podstawowa nazwana Day One Edition oraz Edycja Kolekcjonerska. W Day One oprócz gry dostępna jest też osobna płyta z soundtrackiem, cyfrowy Poradnik Podróżnika, drukowana mapa świata i specjalna zbroja dla postaci (w grze). W wersji kolekcjonerskiej ponadto Poradnik Podróżnika jest dostępny zarówno w wersji cyfrowej, jak i drukowanej, dołączono też Artbook, kolekcjonerskie pudełko, statuetkę i talizman.  W sklepach cyfrowych występuje inny podział, na wersję standardową, Legacy Edition – z mapą, soundtrackiem, dzwonkami na telefon, avatarami i dwoma powieściami oraz Immortal Edition – które dodatkowo zawiera cyfrowy poradnik, 5 powieści związanych z grą (zamiast dwóch w Legacy), artbook i tapety w wysokiej rozdzielczości.

Cena Day One na PS 4 to od 155 do 180 złotych. Edycja kolekcjonerska na konsolę Sony kosztuje od 340 do 400 zł. Na Xbox One grę można kupić za 155 do 170 złotych za Edycję Day One oraz od 335 do 400 za kolekcjonerską.

Na komputery w sklepie Steam można kupić grę za 45 euro (około 195 złotych) za najbardziej podstawową wersję, 65 euro (280 zł) za Legacy Edition oraz 90 euro (390 zł) za Immortal Edition. Na GOG.com grę także można kupić za niecałe 195 złotych, przy czym w ramach oferty z okazji premiery GOG dołącza jeszcze za darmo grę Lords of Xulima. W wersji fizycznej grę można kupić już za 130 – 150 złotych za Day One Edition oraz od 350 do 400 za kolekcjonerską. Z racji tego, że wydawcą jest polska firma Techland, wygląda na to, że wersja fizyczna jest znacząco bardziej opłacalna dla polskiego nabywcy niż wersja cyfrowa.

Zobacz również: Injustice 2 – wyjdzie komiks wyjaśniający, co działo się pomiędzy obiema częściami!

Sagus

Wymagania sprzętowe:

Minimalne wymagania:

System: Windows 7,8,8.1,10 64-bitowe

Procesor: Intel Core i3 lub odpowiednik od AMD

RAM: 4 GB

Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 460 lub odpowiednik od AMD

Dysk: 20 GB

DirectX: 9.0c

Karta dźwiękowa: Kompatybilna z DirectX

Zalecane wymagania:

System: Windows 7,8,8.1,10 64-bitowe

Procesor: Intel i5 lub odpowiednik od AMD

RAM: 8 GB

Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 560 lub odpowiednik od AMD

Dysk: 20 GB

DirectX: 10

Karta dźwiękowa: Kompatybilna z DirectX

Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Dziennikarz

Zajmuję się szeroko pojętą popkulturą - grami, komiksami, literaturą, w mniejszym stopniu serialami i filmami. Interesuje się szerokimi syntezami wykraczającymi poza jeden rodzaj dzieł kultury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?