Advertisement
Advertisementpixel

Quake Champions będzie free-to-play

Bethesda chyba postanowiła przerwać ciszę na temat Quake Chapmions, kontynuacji legendarnej strzelanki. W sieci pojawiają się kolejne informacje na jej temat, na szczęście jedną z pierwszych była odpowiedź na pytanie, ile za tę przyjemność zapłacimy? W rozmowie z serwisem Polygon twórcy wyłożyli dość dokładnie, jaki model biznesowy planują dla swojej produkcji.

Gra będzie dostępna za darmo dla wszystkich chętnych. Oczywiście pod pewnymi warunkami. Grając za darmo, otrzymamy na początek tylko jednego Czempiona – Rangera, resztę będziemy mogli odblokować za pomocą waluty w grze zwanej favor. Jednak odblokowani w ten sposób bohaterowie dostępni będą jedynie przez pewien czas, po którym będziemy musieli wykupić ich ponownie. Jedynym sposobem na stałe odblokowanie wszystkich bohaterów będzie wykupienie tzw. Champion Packa, czyli pakietu wszystkich dostępnych w dniu premiery bohaterów. Niezależnie od sposobu odblokowania bohaterów, gracze będą mierzyć się na tych samych mapach i konkurować w tym samym rankingu.

Zobacz również: Śródziemie: Cień wojny – pierwszy gameplay z gry!

quake champions

Zapowiedziane beta-testy, do których wciąż można się zapisać za pomocą strony, mają pomóc w skalibrowaniu szczegółów tego modelu. Twórcy chcą bowiem na podstawie aktywności graczy ocenić, jak szybko będziemy mogli zdobywać wspomnianą walutę oraz na jak długo dostępni będą odblokowani za jej pomocą czempioni. Favor będzie też pozwalał na kupienie specjalnych plecaków z przypisanymi specjalnymi wyzwaniami, po których ukończeniu gracze zostaną wynagrodzeni specjalnymi bonusami jak np. nowe skórki dla bohaterów.

https://www.youtube.com/watch?v=-UhHcEiegb8

Quake Champions to nowa odsłona kultowej strzelanki Quake. Twórcy, studio id Software, postanowiło tym razem zrezygnować z klasycznej kampanii i skupić się na walkach między graczami, w wielu, zróżnicowanych trybach PvP. Gracze dostaną do swojej dyspozycji cały wachlarz postaci o zróżnicowanych umiejętnościach, pozwalających dopasować ich do dowolnego stylu gry. Deweloperzy obiecują także, że dołożyli największych starań do zbalansowania rozgrywki. Premiera gry została zaplanowana na 2017 rok i będzie dostępna jedynie na PC-ach.

Źródło: plygon.com / Ilutracja wprowadzenia: materiały prasowe

Z wykształcenia antropolożka kulturowa. Z pasji graczka, filmożerczyni i mól książkowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?