Overwatch – Wszystko co powinieneś wiedzieć o patchu 1.9!

Już 21 marca zadebiutuje nowy patch, oznaczony numerem 1.9, do Overwatch. Wyróżnia się on na tle innych aktualizacji wprowadzeniem nowej postaci, Orisy. Premiera już tuż, tuż więc jest to najlepszy moment, aby poznać całą zawartość, jaką przygotował dla nas Blizzard w tej aktualizacji.

NOWY BOHATER:

orisa

Zdecydowanie głównym punktem patcha jest wprowadzenie nowej postaci. Orisa to czworonożny robot stworzony przez 11-letnią Efi Oladelę, utalentowaną wynalazczyni w dziedzinie robotyki. Młody naukowiec, zatroskany o losy swojego rodzimego miasta Numbani, postanwoił skonstruować potężnego strażnika, któremu żadne zło nie będzie straszne. Wykupując części robotów OR15, będących częścią nieudanego planu obronnego miasta, dopięła swego. Orisa stoi na straży uciśnionych oraz pilnuje porządku Numbani jak żaden robot wcześniej.

Orisa będzie odgrywać rolę tanka, który mocno wspiera drużynę. Jako broń podstawową posiada ona Miotacz Fuzyjny, automatyczne działo, które podtrzymuje obrażenia, jednak spowalnia ją podczas ostrzału. Oprócz tego posiada ona 3 umiejętności: Wzmocnienie– które sprawia, że Orisa przez krótki czas otrzymuje zmniejszone obrażenia, a także nie ulega efektom ograniczającym ruch, Barierę Ochronną– mobilną tarczę pochłaniającą obrażenia oraz Stać!– ładunek wybuchowy, który podczas detonacji przyciąga pobliskich wrogów. Umiejętność specjalna Orisy Turbodoładowanie zwiększa obrażenia zadawane przez sojszników i ją samą na krótki okres czasu.

Zobacz również: BlizzCon 2017 zapowiedziany!

ZMIANY STATYSTYK BOHATERÓW:

O ile Orisa znajduje się zdecydowanie w centrum uwagi, to nie warto też zapominać o zmianach w balansie, które wprowadza patch, a są one bardzo ważne:

Ana- nerf:

Ana2

Ana otrzymuje bardzo duże osłabienie zadawanych obrażeń. Karabin Biotyczny od teraz będzie zadawał 60, a nie 80 obrażeń, natomiast Granat Biotyczny 30 zamiast 60.

Złomiarz- buff:

Złomiarz2

Kosmetyczne, a jednak ważne wzmocnienie dla Złomiarza. Eksplozje jego własnych pułapek, czy też bomb nie będą zadawać mu obrażeń.

Bastion- nerf:

Bastion1

Po ostatniej niewielkiej zmianie mechaniki Bastiona otrzymuje on pierwszego nerfa. W konfiguracji wartownika oraz czołgu obrażenia zredukowane będą o 20%, a nie o 35%, jak to miało miejsce wcześniej.

Sombrabuff:

Sombra1

Najnowszy patch umożliwi dostrzeżenie znaczników zhakowanych apteczek przez ściany. Dodatkowo czas ładowania Translokatora został zmniejszony z 6 sekund na 4.

Winston- buff:

Winston1

Cooldown Bariery Ochronnej będzie teraz rozpoczynał odliczanie od momentu włączenia jej, a nie dopiero po jej wygaśnięciu.

Zenyatta- buff:

Zenyatta1

Mechaniczny mnich otrzymuje dość konkretne wzmocnienie. Jego atak alternatywny ładuję się teraz tylko 0,6 sekundy zamiast 1. Dodatkowo rozrzut kul jest zdecydowanie mniejszy. Zabiegi te na pewno zwiększa zadawane obrażenia i ułatwią trafienie przeciwnika. Dodatkowo Kula Rozdarcia będzie mogła być nałożona pomimo barier przeciwnika.

Zaryanerf:

Zarya1

Bariera Cząsteczkowa nie będzie ochronić już przed odepchnięciami ani Zaryi, ani jej sojuszników.

ZMIANY OGÓLNE:

Wraz z wprowadzeniem patcha 1.9 bohaterowie, którzy zostaną wzmocnieni (np. Nanowzmocenieniem), nie będą mogli otrzymać redukcji obrażeń większej niż 50%( Wcześniej: 70%).

PODSUMOWANIE:

Orisa zapowiada się niesamowicie. Sam wygląd postaci może nie budzi respektu, ale na pewno będzie ona w stanie odwracać losy gry. Umiejętności, którymi dysponuje, są bardzo przydatne i potężne. Tłumaczy to na pewno fakt, dlaczego tak długo gościła ona na serwerach PTR. Sam Blizzard przyznał, że chciał mieć stuprocentową pewność co do balansu Orisy. Nowy patch na pewno nie zadowoli graczy ogrywających głównie Anę. Zmiany w obrażeniach są dość rażące i wszelkie ofensywne zagrania nie będą już tak skuteczne. Zenyatta nabierze nowego wyglądu i na pewno wzrośnie jego udział w zadawanych obrażeniach. Cieszy też fakt, że Blizzard zauważył przewagę Bastiona po zmianach w patchu 1.8 i reaguje sensownym bardzo osłabieniem.

Patch 1.9 zapowiada się bardzo ciekawie. Pozostało już tylko odliczać do premiery i przygotować się nie tylko na zmiany, ale też na Orisę pojawiającą się w każdym meczu przez najbliższe dwa tygodnie.

Żródło: playoverwatch.com / ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Dziennikarz

Zagorzały fan fantasy, szeroko pojętego gamingu oraz student w jednym.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?