• Zaloguj się
 • Zarejestruj
 • Połącz z Facebook

Konkurencja nie śpi. Wydane w 2013 roku Path of Exile, w przeciwieństwie do Diablo, nie zwalnia tempa i notuje kolejny, aż 40%-owy, przyrost liczby graczy. Wszystko to za sprawą wprowadzenia najnowszej aktualizacji opatrzonej numerem 2.6.0. Patch wprowadza nowy system wyzwań, Legacy League, z którym wiążą się nowe możliwości progresowania postaci. Według statystyk największa liczba graczy, zalogowanych jednocześnie, została odnotowana w piątek 3 marca i wyniosła 112 800. Przez Steam logowało się do gry wtedy 65 tysięcy użytkowników, co uplasowało Path of Exile na 3 miejscu pod względem liczby graczy wśród wszystkich gier platformy, ustępując jedynie Docie i kultowemu Counter Strike: Global Offensive.

PoE sc2Fot. kadr z gry.

Zobacz również: Nowy gameplay z postacią nekromanty z Diablo III

Mroczne RPG jest znane z regularnych aktualizacji. Twórcy dbają o balans i nowy content, co skutkuje ciągłym przyrostem liczby użytkowników. Patche ukazują się w trzymiesięcznych odstępach: w czerwcu premierę miało Prophecy, we wrześniu Atlas of Worlds, a w grudniu Breach. Ostatnie 9 miesięcy powiększyło grono graczy aż dwukrotnie. 

Grinding Gear Games nie ustępuje i już przygotowuje się do kolejnej, dużej aktualizacji opatrzonej nazwą Fall of Oriath. W ramach tego patchu gracze otrzymają sześć nowych aktów oraz 24 bossów. Patrząc na spadek zainteresowania blizzardowskim hack'n'slashem, rozpoczyna się złota epoka dla Path of Exile. Jeżeli amerykański producent nie zareaguje, bardziej stanowoczo niż to miało miejsce do tej pory, to już niedługo Diablo może zostać strącone ze swojego piedestału.

Żródło: steam.com / ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe /

 

Wiesz, co z tym zrobić


Rafał Pilch

Rafał Pilch

O mnie:

Zagorzały fan fantasy, szeroko pojętego gamingu oraz student w jednym.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Ludzie w konwersacji:
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.
 • Ten komentarz jest nie opublikowany
  Revloux · 8 miesięcy temu
  Blizzard nie jest głupi robi Diablo 4 które będzie miało swój pierwszy zwiastun w 2019 roku, a oficjalną premierę w 2020 jestem do tego jak najbardziej nastawiony (przekonany) i nie pomylę się gdyż znam trochę planów Blizzarda ( jak chcecie możecie mi zaufać, no nie obrażę się :)
  Jeżeli chodzi o drugi dodatek to dostaniemy (ostatni) kawałek porąbanego na patche i płatne DLC 2 dodatku. Najprawdopodobniej Blizzard do 2020 ( premiery Diablo 4 domniemanej) będzie wypuszczał DLC typu nekromanta a na Blizzconie 2019 bum i zapowiedź Diablo 4 a za rok w 2020 jego premiera :).
  Takie jest moje zdanie na ten temat i jestem przekonany w 95 % ( 5 % jak mnie Blizz zaskoczy :)
  do tego co napisałem. Pozdrawiam wszystkich czytających i p. redaktora Rafała Pilcha.
  • Ten komentarz jest nie opublikowany
   Rafał Pilch · 8 miesięcy temu
   Również odzdrawiam i też mocno trzymam kciuki za Diablo 4. Teoria bardzo ciekawa i równie prawdopodobna. Pozostawienie produkcji bez większych poprawek nie jest w stylu Blizzarda, więc może doczekamy się już niedługo zapowiedzi ;-)

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.