Path of Exile – Konkurent Diablo rośnie w siłę!

Konkurencja nie śpi. Wydane w 2013 roku Path of Exile, w przeciwieństwie do Diablo, nie zwalnia tempa i notuje kolejny, aż 40%-owy, przyrost liczby graczy. Wszystko to za sprawą wprowadzenia najnowszej aktualizacji opatrzonej numerem 2.6.0. Patch wprowadza nowy system wyzwań, Legacy League, z którym wiążą się nowe możliwości progresowania postaci. Według statystyk największa liczba graczy, zalogowanych jednocześnie, została odnotowana w piątek 3 marca i wyniosła 112 800. Przez Steam logowało się do gry wtedy 65 tysięcy użytkowników, co uplasowało Path of Exile na 3 miejscu pod względem liczby graczy wśród wszystkich gier platformy, ustępując jedynie Docie i kultowemu Counter Strike: Global Offensive.

PoE sc2

Zobacz również: Nowy gameplay z postacią nekromanty z Diablo III

Mroczne RPG jest znane z regularnych aktualizacji. Twórcy dbają o balans i nowy content, co skutkuje ciągłym przyrostem liczby użytkowników. Patche ukazują się w trzymiesięcznych odstępach: w czerwcu premierę miało Prophecy, we wrześniu Atlas of Worlds, a w grudniu Breach. Ostatnie 9 miesięcy powiększyło grono graczy aż dwukrotnie. 

Grinding Gear Games nie ustępuje i już przygotowuje się do kolejnej, dużej aktualizacji opatrzonej nazwą Fall of Oriath. W ramach tego patchu gracze otrzymają sześć nowych aktów oraz 24 bossów. Patrząc na spadek zainteresowania blizzardowskim hack’n’slashem, rozpoczyna się złota epoka dla Path of Exile. Jeżeli amerykański producent nie zareaguje, bardziej stanowoczo niż to miało miejsce do tej pory, to już niedługo Diablo może zostać strącone ze swojego piedestału.

Żródło: steam.com / ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe /

Dziennikarz

Zagorzały fan fantasy, szeroko pojętego gamingu oraz student w jednym.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?