• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

CD Projekt RED w grudniu zeszłego roku otrzymało od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju dotacje na blisko 28 milionów złotych. Wszystko po to, aby móc rozwinąć technologii: City Creation, Seamless Multiplayer, Cinematic Feel oraz Animation Excellence, które mają ulepszyć stworzony przez studio RedEngine. Nie wiemy, czy na pewno, ale zapewne z dużym prawdopodobieństwem będziemy mogli doświadczyć ich już w przygotowywanym właśnie Cyberpunk 2077. Polski deweloper właśnie rozpoczął poszukiwania specjalistów do wykonania wspomnianych projektów - od wszelkiej maści programistów, grafików i animatorów, aż po projektantów zadań i kompozytorów. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że firma musi ukończyć wszystkie dofinansowane projekty do czerwca 2019. Nie jest oczywiście powiedziane, że będzie to również data premiery gry, projekty mogą zostać oddane wcześniej, a CD Projekt RED może także wnioskować o przedłużenie terminu.

Więcej o możliwości pracy z twórcami Wiedźmina możecie przeczytać na tej stronie.

Zobacz również: Wiedźmin 4 potwierdzony?!

Same nazwy dofinansowanych technologii mogą mówić niewiele, dlatego dla przypomnienia przytaczamy również ich opisy:

City Creation - kompleksowa technologia służąca do kreacji "żywego", grywalnego w czasie rzeczywistym, miasta o wielkiej skali, która bazuje na zasadach, sztucznej inteligencji i automatyzacji oraz uwzględnia opracowanie innowacyjnych procesów i narzędzi wspierających tworzenie najwyższej jakości gier z otwartym światem.

Animation Excellence - kompleksowa technologia umożliwiająca znaczny wzrost jakości i produktywności skomplikowanych animacji ciała i twarzy na potrzeby gier RPG z otwartym światem, uwzględniająca również innowacyjne rozwiązania procesowe i unikalny zestaw dedykowanych narzędzi.

Cinematic Feel - kompleksowa technologia umożliwiająca dostarczanie unikalnej, filmowej jakości w grach RPG z otwartym światem, uwzględniająca również innowacyjne rozwiązania procesowe i unikalny zestaw dedykowanych narzędzi.

Seamless Multiplayer - kompleksowa technologia umożliwiająca tworzenie unikalnej rozgrywki dla wielu graczy, uwzględniająca wyszukiwanie przeciwników, zarządzanie sesją, replikację obiektów oraz wsparcie różnorodnych trybów rozgrywki razem z unikalnym zestawem dedykowanych narzędzi.

Źródło: cdprojekt.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Marta Kucharska

Marta Kucharska

O mnie:

Z wykształcenia antropolożka kulturowa. Z zawodu i zamiłowania dziennikarka swoją specjalizację upatrująca w elektronicznej rozrywce. W pasji graczka, filmożerczyni i mól książkowy.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.