the old guard background Advertisement

Cyberpunk 2077 jeszcze przed czerwcem 2019?

CD Projekt RED w grudniu zeszłego roku otrzymało od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju dotacje na blisko 28 milionów złotych. Wszystko po to, aby móc rozwinąć technologii: City Creation, Seamless Multiplayer, Cinematic Feel oraz Animation Excellence, które mają ulepszyć stworzony przez studio RedEngine. Nie wiemy, czy na pewno, ale zapewne z dużym prawdopodobieństwem będziemy mogli doświadczyć ich już w przygotowywanym właśnie Cyberpunk 2077. Polski deweloper właśnie rozpoczął poszukiwania specjalistów do wykonania wspomnianych projektów – od wszelkiej maści programistów, grafików i animatorów, aż po projektantów zadań i kompozytorów. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że firma musi ukończyć wszystkie dofinansowane projekty do czerwca 2019. Nie jest oczywiście powiedziane, że będzie to również data premiery gry, projekty mogą zostać oddane wcześniej, a CD Projekt RED może także wnioskować o przedłużenie terminu.

Więcej o możliwości pracy z twórcami Wiedźmina możecie przeczytać na tej stronie.

Zobacz również: Wiedźmin 4 potwierdzony?!

https://www.youtube.com/watch?v=P99qJGrPNLs

Same nazwy dofinansowanych technologii mogą mówić niewiele, dlatego dla przypomnienia przytaczamy również ich opisy:

City Creation – kompleksowa technologia służąca do kreacji „żywego”, grywalnego w czasie rzeczywistym, miasta o wielkiej skali, która bazuje na zasadach, sztucznej inteligencji i automatyzacji oraz uwzględnia opracowanie innowacyjnych procesów i narzędzi wspierających tworzenie najwyższej jakości gier z otwartym światem.

Animation Excellence – kompleksowa technologia umożliwiająca znaczny wzrost jakości i produktywności skomplikowanych animacji ciała i twarzy na potrzeby gier RPG z otwartym światem, uwzględniająca również innowacyjne rozwiązania procesowe i unikalny zestaw dedykowanych narzędzi.

Cinematic Feel – kompleksowa technologia umożliwiająca dostarczanie unikalnej, filmowej jakości w grach RPG z otwartym światem, uwzględniająca również innowacyjne rozwiązania procesowe i unikalny zestaw dedykowanych narzędzi.

Seamless Multiplayer – kompleksowa technologia umożliwiająca tworzenie unikalnej rozgrywki dla wielu graczy, uwzględniająca wyszukiwanie przeciwników, zarządzanie sesją, replikację obiektów oraz wsparcie różnorodnych trybów rozgrywki razem z unikalnym zestawem dedykowanych narzędzi.

Źródło: cdprojekt.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarka

Z wykształcenia antropolożka kulturowa. Z pasji graczka, filmożerczyni i mól książkowy.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?