the old guard background Advertisement

Wałęsa. Człowiek z Pixeli – trailer i nieco konkretów!

Z pewnością natknęliście się już na trailer gry platformowej Wałęsa. Człowiek z Pixeli. Okazuje się, że projekt nie jest tylko internetowym śmieszkiem, a dzięki portalowi Gry-Online poznaliśmy pierwsze szczegóły na jej temat prosto od samego dewelopera – Kordiana Ronnberga. Gra będzie dwuwymiarową platformówką, stylistycznie nawiązującą do klasyków Nintendo. Sam autor przyznaje, że inspirowały go takie tytuły jak: Legend of Zelda, Mario Bros, Mega Man, Sonic the Hedgehog czy nieco zapomniana już gra Dizzy. Głównym bohaterem będzie oczywiście Lech Wałęsa powszechnie znany polityk, laureat nagrody Nobla i były prezydent naszego kraju.

Docelową platformą jest PC, a data ukończenia jest dla mnie samego zagadką. Dużo zależy od tego, czy projekt uzyska finansowe wsparcie, które pozwoliłoby mi wejść we współpracę z programistą bądź też kończyć spokojnie grę w pojedynkę, bez martwienia się o to, co wrzucić w tym czasie do garnka. Plany wydawnicze są natomiast ściśle podporządkowane kwestiom prawnym, związanym z użyciem wizerunku Lecha Wałęsy. Jestem na etapie kontaktowania się w tej sprawie z jego rodziną.

Fragmenty rozgrywki będziemy mogli zobaczyć na Pixel Heaven festiwalu gier indie i retro, który odbędzie się w Warszawie już 25-27 maja.

Zobacz również: Horizon Zero Dawn podbija Playstation 4!

https://www.youtube.com/watch?v=JebtaTzF8I4

Trzeba przyznać, że już sam trailer obfituje w nostalgiczne wątki, a gameplay rzeczywiście nawiązuje do japońskich klasyków. Na dokładkę dostajemy świetną grafikę w stylu pixelart. Mamy nadzieję, że negocjacje oraz wsparcie finansowe będą udane i wkrótce będziemy mogli się cieszyć świetną retro grą!

Żródło: gry-online.pl / Ilustracja wprowadzenia: youtube.com

Dziennikarka

Z wykształcenia antropolożka kulturowa. Z pasji graczka, filmożerczyni i mól książkowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?