• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
zajawka reklama

Z początkiem tego roku Jeff Kaplan, główny projektant Overwatch, wypowiadał się jakoby nie było planów na stworzenie wersji gry na nową konsole Nintendo. Jednak w świetle sukcesu Switch, Blizzard ponownie wraca do tematu i rozważa wypuszczenie swojego hero shootera na nową, hybrydową konsolę.

Główną przeszkodą, jaką stawia sobie sam Overwatch, są jego wymagania sprzętowe. Kaplan twierdzi, że nie są one przystosowane w zupełności do konsoli Nintendo i chcąc wypuścić tytuł na tą platformę, zespół będzie zmuszony podjąć wiele wysiłku, aby zoptymalizować FPSa. Dodatkowo Blizzard bardzo ciężko pracuje, aby wspierać regularnie Overwatch na platformach PC, PS4 i XBOX ONE, co sprawia, że dodanie do puli Switcha jest chwilowo nieosiągalne, lecz na przyszłość nie jest to niemożliwe. Główny projektant gry jest bardzo zadowolony i dumny z pracy swojego zespołu, bo mało kto może poszczycić się regularnymi patchami jednocześnie na wszystkich wspieranych platformach. Kaplan chciałby to również zapewnić dla konsoli Switch, więc podjęcie się pracy nad tym projektem będzie wymagać wzmocnienia kadry i czasu na przygotowanie.

Zobacz również: Guardians of the Galaxy: The Telltale Series z nowym zwiastunem!

Wszystko wskazuje na to, że fani konsoli z kraju kwitnącej wiśni będą mogli spodziewać się Overwatch na swojej platformie. Blizzard bardzo mocno podkreśla, że choć sprawa ta nie rozwiąże się na przestrzeni kilku miesięcy, to jest ona bardzo realna. Grafika i klimat utrzymany w hero shooterze bardzo wpisuje się w charakter konsoli Nintendo, co może sprawiać, że szybko rozwijający się FPS zaskarbi sobie kolejną rzeszę fanów.

Żródło: express.co.uk / Ilustracja wprowadznia: mat prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Rafał Pilch

Rafał Pilch

O mnie:

Zagorzały fan fantasy, szeroko pojętego gamingu oraz student w jednym.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.