the old guard background Advertisement

Square Enix woli wspierać Switcha niż Scorpio?

Ostatnio Microsoft opublikował specyfikacje techniczną swojej nadchodzącej konsoli Xbox Scorpio. Naturalnym ruchem dla każdego studia tworzącego gry byłoby dostosowanie swoich tytułów do nowej konsoli Microsoftu.

Takiego kierunku na pewno na chwile obecną nie obierze studio Square Enix, które wyraźnie podkreśliło, że nie są zainteresowani Scorpio. Cała sytuacja miała miejsce podczas wywiadu jaki udzielił szef Square Enix japońskiemu The Nikkei. Wśród wymienionych przez CEO wydawcy postulatów studia można zobaczyć, że firma w najbliższym czasie woli skupić się na Nintendo Switch niż potężnej konsoli Microsoftu.

To wszystko ma sens, ponieważ to nie gigaherce definiują popyt gier na daną platformę, a raczej ilość sprzedanych konsol. Więc jeśli mówimy już o Nintendo Switch to miejmy na uwadze fakt, że w chwili obecnej konsola sprzedaje się w Japonii jak świeże bułeczki.

Trzeba jednak zaznaczyć, że ta sytuacja może się diametralnie zmienić po premierze Scorpio. Jeśli sprzedaż konsoli będzie wysoka, to możemy być pewni, że studio skupi się na konsoli Microsoftu…

Źródło: ppe.pl/Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Autor "Komiksowej genezy superbohaterów", wielbiciel kina super bohaterskiego, gier oraz komiksów.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?