• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
zajawka reklama

David Kim, projektant rozgrywki w grze StarCraft II za pośrednictwem forum Blizzarda ogłosił, że rezygnuje z dalszych pracy przy tym tytule na rzecz... całkiem nowego projektu studia. Niestety nie zdradził przy tym nawet najmniejszego detalu, który mógłby podpowiedzieć nam cokolwiek o jego nowym zajęciu.

Kim w swoim poście przede wszystkim podziękował społeczności gry, zaznaczając jakim honorem była dla niego praca nad Starcraftem II oraz współpraca z jego graczami. Zapenił również, że gra pomimo jego odejścia nadal będzie aktualizowana i balansowana. Deweloper poświęcił także kilka zdań na uzasadnienie swojej decyzji:

Osiągnąłem punkt swojej kariery, w którym chciałbym spróbować czegoś innego, odkrywać, uczyć się i rozwijać jako projektant gier. Nowy projekt będzie tworzony pod skrzydłami Blizzarda, zatem mam nadzieję, że praca nad nim będzie tak samo ekscytująca, jak ta przy StarCrafcie II.

Zobacz również: Square Enix woli wspierać Switcha niż Scorpio?

W kwestii nowego projektu Blizzarda pozostają nam póki co jedynie spekulacje. Niedawno podobną decyzję podjął Dustin Browder, główny projektant StarCrafta II i Heroes of the Strom. Dodając do tego niedawną informację o przygotowywanym remastrze oryginalnego StarCrafta, widać, że poniekąd stara się przypomnieć o jednej ze swojej klasycznej marce. Z pewnością możemy zakładać, że firma z Irvine przygotowuje coś więcej niż kolejnego bohatera do Overwatcha czy aktualizację do Hereos of the Storm.

Źródło: us.battle.net / Ilustracja wprowadzenia: blizzard.gamespress.com

 

Wiesz, co z tym zrobić


Marta Kucharska

Marta Kucharska

O mnie:

Z wykształcenia antropolożka kulturowa. Z zawodu i zamiłowania dziennikarka swoją specjalizację upatrująca w elektronicznej rozrywce. W pasji graczka, filmożerczyni i mól książkowy.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.