• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
zajawka reklama

Dwudzieste dziewiąte Igrzyska Azjatyckie będą wyjątkowe dla fanów E-Sportu. To właśnie tam najlepsi z najlepszych w sportach elektronicznych po raz pierwszy będą rywalizować na tak ważnej imprezie wraz z wyczynowcami z innych dyscyplin sportu.

Choć Igrzyska Azjatyckie nie są oczywiście tak ważne, jak Igrzyska Olimpijskie, to ich znaczenie wciąż rośnie. Impreza ta po raz pierwszy miała miejsce w 1951 roku w Indiach, a ostatnia odsłona tych zawodów miała miejsce przed trzema laty w Korei Południowej. Wtedy to niemal 10 000 sportowców z 45 państw, rywalizowało w 36 konkurencjach. W programie opróćż piłki nożnej, czy koszykówki, pojawiły się też takie dyscypliny jak kabaddi, wushu i skoki na trampolinie.

hangzhou olympic centerFot. Novelis.com

Zobacz również: Assassin's Creed: Empire przypadkiem potwierdzone!

Trzeba więc przyznać, że impreza nie tylko z roku na rok szybko się rozrasta, ale też nie boi się nowych dyscyplin. Tym samym w przyszłym roku popisy E-Sportowców mamy oglądać w ramach pokazów, ale cztery lata później mają już pojawić się jako oficjalna dyscyplina. Rosnąca popularność rozgrywek między graczami, nie tylko w Azji, ale i w innych zakątkach świata oraz ogromna liczba ludzi na trybunach podczas najważniejszych wydarzeń przekonała władze OCA (Azjatyckiej Rady Olimpijskiej), że warto w tym przypadku przetrzeć szlaki.

Oczywiście ciężko teraz zgadywać, czy śladem Igrzysk Azjatyckich pójdą również te globalne, ale nie ma wątpliwości, że już ta wiadomość jest bardzo pozytywnym sygnałem, dla wszystkich graczy na świecie. Nie tylko tych zawodowych.

Źródło:BBC/Ilustracja wprowadzenia: mmo24.pl

 

Wiesz, co z tym zrobić


Piotr Stokłosiński

Piotr Stokłosiński

O mnie:

W ciągu dnia jakiś film, wieczorem piłka nożna, w nocy futbol amerykański.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.