Igrzyska Azjatyckie 2022. E-Sport w programie imprezy!

Dwudzieste dziewiąte Igrzyska Azjatyckie będą wyjątkowe dla fanów E-Sportu. To właśnie tam najlepsi z najlepszych w sportach elektronicznych po raz pierwszy będą rywalizować na tak ważnej imprezie wraz z wyczynowcami z innych dyscyplin sportu.

Choć Igrzyska Azjatyckie nie są oczywiście tak ważne, jak Igrzyska Olimpijskie, to ich znaczenie wciąż rośnie. Impreza ta po raz pierwszy miała miejsce w 1951 roku w Indiach, a ostatnia odsłona tych zawodów miała miejsce przed trzema laty w Korei Południowej. Wtedy to niemal 10 000 sportowców z 45 państw, rywalizowało w 36 konkurencjach. W programie opróćż piłki nożnej, czy koszykówki, pojawiły się też takie dyscypliny jak kabaddi, wushu i skoki na trampolinie.

hangzhou olympic center

Zobacz również: Assassin’s Creed: Empire przypadkiem potwierdzone!

Trzeba więc przyznać, że impreza nie tylko z roku na rok szybko się rozrasta, ale też nie boi się nowych dyscyplin. Tym samym w przyszłym roku popisy E-Sportowców mamy oglądać w ramach pokazów, ale cztery lata później mają już pojawić się jako oficjalna dyscyplina. Rosnąca popularność rozgrywek między graczami, nie tylko w Azji, ale i w innych zakątkach świata oraz ogromna liczba ludzi na trybunach podczas najważniejszych wydarzeń przekonała władze OCA (Azjatyckiej Rady Olimpijskiej), że warto w tym przypadku przetrzeć szlaki.

Oczywiście ciężko teraz zgadywać, czy śladem Igrzysk Azjatyckich pójdą również te globalne, ale nie ma wątpliwości, że już ta wiadomość jest bardzo pozytywnym sygnałem, dla wszystkich graczy na świecie. Nie tylko tych zawodowych.

Źródło:BBC/Ilustracja wprowadzenia: mmo24.pl

W ciągu dnia jakiś film, wieczorem piłka nożna, w nocy futbol amerykański.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?