Hearthstone ma już 70 milionów graczy – i rozdaje prezenty!

Blizzard poinformował oficjalnie, że w jego najnowszej, popularnej grze online, Hearthstone, zarejestrowało się już ponad 70 milionów graczy na całym świecie.

Wynik osiągnięto tuż po wprowadzeniu nowego dodatku do gry, Journey to Un’Goro, uznawanego za najlepszy jak dotąd.

Blizzard poinformował media o niesamowitym wyniku, dodając jednocześnie, że zarejestrowano także rekordową liczbę graczy obecnych w grze w ciągu tego samego dnia – to kolejny sukces niezwykle popularnego karcianego RPG.

Jak pisał przedstawciel dewelopera: Jesteśmy onieśmieleni i wdzięczni za to,że tak wielu graczy wybrało Hearthstone. Jako wyraz naszej wdzięcznosci od dzisiaj [1 maja] aż do końca maja każdy, kto się zaloguje, otrzyma trzy darmowe pakiety kart z talii Un’Goro. Tak! Każdy! Nawet nowi gracze! Wystarczy się zalogować, by otrzymać bonusowe pakiety!

Hearthstone - Journey to Un'Goro

Zobacz również: Bethesda zapowie na E3 dwa nowe projekty?!

Gracze przyjęli ten gest z radością, nawet jeśli, jak podpowiadają na forach, częściowo spowodowany jest narzekaniami i uwagami dotyczącymi coraz wyższych nakładów finansowych, których wymaga od graczy ta online’owa karcianka. Wielu recenzentów i wływowych graczy podkreślało, że jakkolwiek podstawowy koszt gry nie wzrósł, wydawanie trzech płatnych dodatków rocznie było już przesadą – a jeśli gracze chcieli mieć szanse na sukcesy i wysokie miejsca w grze, musieli je kupować. Jak wyliczono, skompletowanie nowej talii z kartami z dodatków kosztowało jużw 2017 roku ok. 400 dolarow.

Źródło: PC Gamer, ilustracja wprowadzenia: materiały Hearthstone

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?