Westernowe Far Cry 5 już we wrześniu?

Ubisoft kilka dni temu postanowił przypomnieć graczom o serii Far Cry, zamieszczony na Facebooku obrazek nawiązywał do trzeciej, najlepiej przyjętej, odsłony. Firma szybko wyjaśniła, że były to jedynie wspominki i nie powstaje żaden remaster. Jakaś gra jest jednak w produkcji, a czujni gracze już gromadzą fakty. W ten sposób dotarto do kolejnej prawdopodobnej zapowiedzi francuskiego dewelopera, którą być może usłyszymy na E3 – Far Cry 5 w stylu westernu!

Wskazywać na to ma kilka rzeczy. Po pierwsze niedawno w mieście Poplar w stanie Montana pracowała ekipa filmowa, kręcąca coś do „gry, która będzie sequelem istniejącej globalnej marki”. Miejsce jest o tyle znaczące, że znajduje się w nim jeden z najstarszych kościołów, wybudowany jeszcze w 1904 roku. To właśnie na jego tle za pomocą dron kręcono walkę dwóch mężczyzn. Dlatego w pierwszej chwili sądzono, że powstaje tam materiał promocyjny do nadchodzącego Red Dead Redemption 2. Jednak Rockstar nigdy nie robił aktorskich zwiastunów. Co więcej, w pracę zamieszany jest Jeff Guillot, który już wcześniej współpracował z Ubisoftem przy marce Far Cry – tworzył animowany film do Far Cry Primal.

Zobacz również: Injustice 2 – wszystko, co musisz wiedzieć o grze w jednym zwiastunie!

Inną ważką poszlaką jest to, że Ubisoft już w 2015 roku odwiedził Montanę. Przeprowadzano wtedy badania na temat miasta Hamilton oraz jego mieszkańców, a wszystko na potrzeby nowej gry. Również dwa lata temu firma pytała swoich graczy, za pośrednictwem ankiety, w jakiej konwencji powinna być zrobiona kolejna odsłona Far Cry, a jedną z odpowiedzi był właśnie western. Tak czy siak, to wszystko to jedynie plotki, na których potwierdzenie musimy czekać przynajmniej do E3.

Sądzicie, że konwencja westernu to dobry wybór na odświeżenie marki?

Źródło: reddit.com / Ilustracja wprowadzenia: fragment plakatu filmu Rabusie pociągów

sequelem istniejącej globalnej marki
Źródło: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=103748

sequelem istniejącej globalnej marki
Źródło: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=103748
sequelem istniejącej globalnej marki
Źródło: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=103748

Dziennikarka

Z wykształcenia antropolożka kulturowa. Z pasji graczka, filmożerczyni i mól książkowy.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?