E3 2017-Rozkład najważniejszych konferencji!

10 czerwca 21:00 Electronic Arts

battlefield 1 ww

Już drugi rok z rzędu impreza rozpocznie się od konferencji organizowanej przez Electronic Arts. Choć EA Sports dysponuje wieloma ciekawymi seriami, takimi jak FIFA czy Need for Speed zarówno FIFA 18 jak Need for Speed: Payback zostały zapowiedzianie już przed E3, co może sugerować, że amerykańskie studio szykuje się na zapowiedź innych hitów. A jest z czego wybierać! EA ma, chociażby, licencje na tworzenie gier w uniwersum Gwiezdnych Wojen, można więc się spodziewać ciekawostek związanych z Battlefrontem 2 albo nawet zapowiedzi nowej gry firmowanej marką Star Wars. Do EA należy także BioWare, które może zaprezentować nową grę z serii Dragon Age albo ciekawą nową markę. Prawdopodobnie dowiemy się też nieco więcej o dodatkach do Battlefielda 1.

Zobacz również: FIFA 18 – jest już oficjalny zwiastun gry, Ronaldo na okładce!

11 czerwca 23:00 Microsoft

Microsoft

Prezentacja Microsoftu na pewno będzie spora. Oprócz nowych premier na Xboxa, studio z Redmont zamierza zaprezentować nową konsolę zwaną Project Scorpio. Niewątpliwie część nowych gier jest przeznaczonych już na ten nowy sprzęt i zostanie przedstawiona na prezentacji Microsoftu jako najlepiej zapowiadająca się gra na ich nadchodzącą konsolę. Z gier tworzonych przez firmę Billa Gatesa i podległych jej spółek zapowiadają się prezentacje nowej Forzy, Sea of Thieves, State of Decay 2 oraz nowa gra od 343 games, twórców serii Halo.

Zobacz również: Project Scorpio – znamy parametry nowej konsoli Microsoftu!

12 czerwca 04:00 Bethesda

prey arkane flawless pc gameplay

Prezentacja Bethesdy może być najgłośniejsza na całej imprezie, biorąc pod uwagę to, co firma może tam pokazać – nowy Wolfenstein, coś związanego z sagą The Elder Scrolls, dodatki do Dishonored 2, dalsze plany na rozwój Preya, sequel The Evil Within, porty Fallouta 4 na VR oraz Skyrima na Nintendo Switch… Studio dobrze zadbało o nakręcenie atmosfery przed swoim pokazem. Niewątpliwie czekają nas też niespodzianki, gdyż ponownie, studio zapowiedziało, że pokaże też trochę nowych marek.

Zobacz również: Bethesda zapowie na E3 dwa nowe projekty?!

12 czerwca 07:00 Devolver Digital

Serious Sam 5

Firma od gier niezależnych już samym swoim pojawieniem się na takich targach wzbudza zainteresowanie. Ciężko się jednak spodziewać co takiego Devolver Digital może zaprezentować na Expo. Prawdopodobnie będzie to jakoś powiązane z Serious Samem, Absolverem albo kontynuacją The Talos Principle – ale możliwe, że studio zaskoczy nas czymś zupełnie dotychczas niezapowiadanym, biorąc pod uwagę nieprzewidywalność rynku Indyków.

12 czerwca 19:00 PC Gaming Show

PC Gaming Show

PC Gaming Show to prezentacja gier specjalnie przygotowanych do współpracy z komputerami osobistymi, w tym przede wszystkim z najnowszą wersją Windowsa. Jest to więc z jednej strony przeciwwaga do konferencji konsolowych a z drugiej, po części, dodatkowy event Microsoftu. Praktycznie dowolna gra zapowiedziana na PC-ty może się tutaj pojawić, ciężko więc nawet próbować zgadywać co tu się może pojawić. Prawdopodobnie prezentowane tu gry będą starały się odnieść do tematu wykorzystania wirtualnej rzeczywistości albo do propozycji rozwoju e-sportu.

12 czerwca 22:00 Ubisoft

assassins creed

Nowy Assassin’s Creed. To mógłby być jedyny tytuł zaprezentowany na tegorocznych targach przez Ubisoft i to i tak wystarczyłoby do wzbudzenia sporego zainteresowania graczy. A przecież jest jeszcze możliwość zaprezentowania The Crew 2, nowe wiadomości na temat Far Cry’a 5 no i South Park: Fractured But Whole, które powinno już być wydane od pewnego czasu i może firma wytłumaczy się ze znacznych opóźnień w cyklu produkcyjnym sequela Kijka Prawdy.

Zobacz również: Assassin’s Creed w Egipcie potwierdzony! Wyciekła oficjalna grafika!

13 czerwca 03:00 Sony

PS 4

Skoro Microsoft prezentuje nową konsolę, a Sony wróciło do promowania PlayStation VR, można spodziewać się, że japoński gigant zaatakuje z pełną siłą. God of War, Uncharted, Call of Duty WWII, Death Stranding, Destiny 2 – to tylko niektóre tytuły, które mogą się pojawić na prezentacji twórców konsol PlayStation.

Zobacz również: PlayStation VR sprzedało się w ponad milionie egzemplarzy!

13 czerwca 18:00 Nintendo

Nintendo Switch

Nintendo Switch jest cały czas całkiem świeżą konsolą, a 3DS też radzi sobie całkiem nieźle. Panel Nintendo na pewno poświęci dużo miejsca obiecującym twórcom, którzy chcą coś wydać na ich konsole. Może nawet prezentacja Skyrima na Switcha zostanie przez Bethesdę odłożona dopiero do imprezy Nintendo? Jako jedna z ostatnich większych konferencji, event Nintendo przyciągnie spore zainteresowanie, chociażby z tego względu, że każda z firm prezentująca wcześniej może tutaj powrócić z propozycjami portów swoich tytułów na Switcha. No i jest jeszcze Super Mario Odyssey…

Zobacz również: Świetna sprzedaż Nintendo Switch!

Inni

Po zapowiedzianych powyżej konferencjach mogłoby się wydawać, że w najbliższy wtorek Expo będzie zmierzało ku końcowi. Nic bardziej mylnego! Aż do późnego wieczoru 15 czerwca będą miały miejsce dalsze, cokolwiek mniejsze ale zdecydowanie bardziej liczne prezentacje, między innymi w Koloseum E3. Square Enix, Focus Home Interactive, Take Two, może CD Projekt Red? Nie wiadomo kto w pełni może się pokazać w tych późniejszych dniach trwania E3 i co zaprezentować. Będziemy przekazywać Wam najważniejsze informacje aż do zakończenia Expo.

Źródło: PPE/ Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Entertainment Software Association.

Dziennikarz

Zajmuję się szeroko pojętą popkulturą - grami, komiksami, literaturą, w mniejszym stopniu serialami i filmami. Interesuje się szerokimi syntezami wykraczającymi poza jeden rodzaj dzieł kultury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?