Microsoft zaprezentował Xbox One X! Zobacz specyfikację i cenę!

Podczas konferencji E3 Microsoft zaprezentował swój tajemniczy projekt, znany dotąd jako Project Scorpio. Okazuje się, że jest to nowy model konsoli Xbox One X. Znamy już specyfikację i cenę!

X Box One X 2

Rok temu Microsoft zapowiadał, że najnowszy model Xboxa będzie „najpotężniejszą konsolą, która kiedykolwiek powstała”. Teraz już wiemy, że wiele się nie pomylił. Najnowszy Xbox One X ma procesor o 30% szybszy niż dotychczasowe modele, 4,6 razy potężniejszą kartę graficzną i może pociągnąć gry w jakości 4K. Jednocześnie ma obsługiwać wszystkie gry i akcesoria, które wyprodukowano dla wcześniejszego modelu, Xbox One. Jednocześnie ciekawostka: to najmniejszy Xbox, który dotąd zaprojektowano. 

xbox one x release images 6 17

Xbox One X

Konsola będzie kosztować 499 dolarów (czyli stosunkowo dużo jak na konsolę), światowa premiera zapowiedziana jest na 7 listopada. Jak wskazują eksperci, Xbox ma jeden główny problem, który nie pozwoli mu się wspiąć na podium lidera rynku: na najnowszego Xboxa nie ma gier na wyłączność. Przynajmniej na razie. 

Xbox One X 2

Xbox One X 24jpg

Zobacz również: E3 2017 – wszystko co ważne z konferencji EA Games!E3 2017 – wszystko co ważne z konferencji EA Games!

A specyfikacja: Microsoft udostępnił już dane mediom:

Xbox One X specyfikacja

Xbox One X specyfikacja cd

Źródło: Kotaku; ilustracja wprowadzenia: Materiały promocyjne Microsoft

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?