AdvertisementKonklawe – polskie studio zapowiada nietypową produkcję!

Katowickie studio Jujubee, odpowiedzialne chociażby za symulator geopolityczny Realpolitiks zbliża się do końca pracy nad swoją nową grą pod tytułem Kursk. Opowiada ona historię załogi łodzi podwodnej o tej samej nazwie, która zatonęła w katastrofie w 2000 roku. Z tego powodu twórcy wydali komunikat prasowy, zapowiadający premierę tej gry na pierwszą połowę 2018 roku oraz opisujący inne plany studia.

Zobacz również: Salvador Dali zostanie ekshumowany! Powód? Testy na ustalenie ojcostwa!

Wśród nich, oprócz wersji mobilnej i sequela Realpolitks i wspomnianego Kurska można zauważyć jeden ciekawie zapowiadający się tytuł. Mowa mianowicie o Konklawe (nazwa robocza). Jak sami twórcy ją opisują, jest to gra przygodowo-dokumentalna typu sandbox z elementami RPG. Jej tematyką mają być kulisy Watykanu na przełomie XV i XVI wieku, dokładniej za czasów rządów Aleksandra VI (1492-1503). O ile inne gry poruszały już zarówno tematykę europejskiego renesansu (jak chociażby Assassin’s Creed II) czy zarządzanie Państwem Kościelnym (tutaj za przykład może posłużyć Europa Universalis IV), będzie to chyba pierwsza produkcja, która będzie się skupiać wyłącznie na tym temacie i to z perspektywy bliższej grom RPG niż strategiom. Gra ta może być o tyle ciekawsza, że twórcy zamierzają przeznaczyć na nią dość spory budżet, bo około 6 milionów złotych.

Cały komunikat firmy możecie zobaczyć tutaj.

Screen z gry Realpolitiks

Źródło: Jujubee, PPE/ Ilustracja wprowadzenia: Associated Press.

Dziennikarz

Zajmuję się szeroko pojętą popkulturą - grami, komiksami, literaturą, w mniejszym stopniu serialami i filmami. Interesuje się szerokimi syntezami wykraczającymi poza jeden rodzaj dzieł kultury.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?