Paradox nowym właścicielem twórców Age of Wonders

Szwedzki wydawca Paradox Interactive odpowiedzialny za między innymi Cities: Skylines czy słynne serie grand strategii, takie jak Europa Universalis ogłosił zakup Triumph Studios. Twórcy ci zasłynęli takimi seriami jak Age of Wonders czy Overlord.

paradox

Zobacz również: LEGO Ninjago Movie Video Game – pierwszy zwiastun!

 Co to w praktyce oznacza? Jeżeli wierzyć wypowiedziom przedstawicieli Paradoxu: W zasadzie niewiele, poza faktem, że gry Triumph Studios będą teraz wydawane przez Paradox.

Jak powiedział Fredrik Wester, prezes szwedzkiego giganta, obecne projekty studia nie zostaną porzucone, a nowy zarząd nie będzie ingerował w pracę zespołu:

Triumph Studios są twórcami reprezentujący podejście do tworzenia gier bardzo podobne do naszego. Jednocześnie w swojej niszy osiągnęli pozycję światowego lidera i dysponują zaangażowaną bazą fanów, do której zaliczają się także niektórzy członkowie naszego studia. Mamy duże zaufanie do zespołu Triumph i naszym celem jest upewnić się, że pod nowym zarządem dalej będą mogli uprawiać swoją magię.

Podobne podejście do wykupu przedstawiają członkowie Triumphu. Uważają, że Paradox dobrze rozumie ich wizję i będzie ją odpowiednio wspierał, dlatego wybrali to studio spośród wielu ofert wykupu ich spółki.

Źródło: gamespot.com/Ilustracja pełnego tekstu: Paradox Interactive

Stały współpracownik

Fan Tarantino, Kubricka i Kazika. Autor "Kalesonów Sokratesa". Jedyny członek redakcji urodzony w XXI wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?