Advertisement
Advertisement

Wolfenstein II: The New Colossus – zobaczcie popularny teleturniej nazistowskiej Ameryki!

Świat sequela Wolfenstein: The New Order przedstawia oryginalne zestawienie cech III Rzeszy oraz Ameryki z czasów wczesnej Zimnej Wojny. W najnowszym zwiastunie, twórcy postanowili przedstawić to dobitnie na przykładzie popularnego powojennego teleturnieju tej alternatywnej historii: German of Else! Jego uczestnicy konkurują ze sobą znajomością języka niemieckiego. Zwycięzca dostaje nagrodę finansową a przegrany… zobaczcie sami!

https://www.youtube.com/watch?v=Iyy7cP8jZb4

Zobacz również: Powstał niemiecki Partenon z zakazanych książek!

Widać, że nowe gry z serii Wolfenstein nie boją się pokazywać rzadko poruszanych w grach komputerowych aspektów wojny i okupacji. W The New Order ukazany był między innymi los pacjentów szpitali psychiatrycznych, niepełnosprawnych oraz niewielki skrawek doli pracowników przymusowych i więźniów obozów koncentracyjnych. Teraz przyszła kolej na  germanizację, być może poruszone będą też wątki towarzyszące, takie jak niemiecka kolonizacja zajętych ziem. Ukazanie wszystkich tych zabiegów, świetnie wplecionych w dobrze napisaną fabułę sprawiało, że świat The New Order był dużym atutem tego tytułu i zapowiada się na to, że Machine Games i Bethesda i tym razem nas nie zawiodą. Jednocześnie ukazanie okrucieństwa zwalczanego ustroju dobrze pasuje do gry akcji, w której każda misja ma za cel przybliżenie jego upadku. A co Wy sądzicie o nowych Wolfensteinach?

Źródło: Bethesda/ Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Bethesda.

Dziennikarz

Zajmuję się szeroko pojętą popkulturą - grami, komiksami, literaturą, w mniejszym stopniu serialami i filmami. Interesuje się szerokimi syntezami wykraczającymi poza jeden rodzaj dzieł kultury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?