Call of Duty: WWII – Nazi Zombie znów atakują!

Śmierć to dla nich zaledwie początek. Żołnierze III Rzeszy wstają z martwych, by stanąć w obronie swojej ojczyzny. Nie jest to cudem, przypadkiem, ani wątkiem wyrwanym zupełnie z fabuły, a skutkiem wieloletnich badań nazistowskich naukowców. Tajna broń Hitlera właśnie powstaje i należy ją powstrzymać za wszelką cenę. 

Tak właśnie zapowiada się powrót Nazi Zombie do Call of Duty. Activision na przestrzeni kilku ostatnich lat przyzwyczaił nas w znaczącym stopniu do trybu gry związanego z obroną przed nieumarłym napastnikiem w każdej odsłonie serii. Temat ten stał się na tyle powszechny i oczywisty, że wręcz wymagał modernizacji i powiewu świeżości. Zapowiadany powrót do korzeni serii, a zarazem do „protoplastów” trybu zmobie w serii, a mianowicie Nazi Zombie, stał się dobrym pretekstem dla producenta, aby tchnąc nowego ducha w ten tryb rozgrywki.

cod sc

Zobacz również: Total War: Warhammer – przy zakupie sequela, darmowy dodatek do pierwszej części!

Activision udostępniło właśnie trailer oraz kilka informacji na temat nieumarłych w nowym Call of Duty i zdecydowanie jest na co czekać. Glen Schofield, dyrektor Sledgehammer Games, mówi jakoby nadchodzący zombie mode znacząco wyróżniał się od wszystkich wcześniejszych udostępnionych w kolejnych odsłonach serii. Nazi Zombie w WWII mają przyprawiać o ciarki na skórze nawet starych wyjadaczy horrorów. Producent dołożył wszelkich starań, aby szata graficzna, oprawa dźwiękowa, a także mechanika rozgrywki budowała niepokój, strach oraz przerażenie w graczach i stanowiła  swoistego rodzaju „ciemny zaułek” całego WWII. Sam tryb ma nabrać fabuły dotyczącej tajnych eksperymentów III Rzeszy, co wiąże się z nowymi postaciami, dialogami, a może nawet całą kampanią. W chwili obecnej wiadomo, że podczas tworzenia wątku fabularnego Nazi Zombie udział brały takie osobistości jak: David Tennant (Dr. Who), Elodie Young (Daredevil), Udo Kier (Blade- Wieczny łowca), Kathryn Winnick (Wikingowie), and Ving Rhames (Pulp Fiction).

Dodatkowo warto wspomnieć, że zamawiając grę Call of Duty: WWII w pre-orderze każdy kupujący zostanie nagrodzony specjalną skórką do broni dedykowaną właśnie do omawianego w tym artykule trybu.

Udostępniony materiał, który możecie obejrzeć poniżej, zdecydowanie potwierdza słowa Schofielda. Wspaniały klimat i oprawa sprawia wrażenie jakby oderwanej zupełnie z serii Call of Duty. Nazi Zombie powracają o wiele bardziej potężniejsze i mroczniejsze  niż w czasach World at War, a stawienie im czoła może wymagać od nas teraz nie tylko umiejętności, ale także wytrwałości oraz odwagi. 

https://www.youtube.com/watch?v=CSYUQDRTQ6s

Źródło: gamespot.com / Ilustracja wprowadznia: mat. prasowe

 

Dziennikarz

Zagorzały fan fantasy, szeroko pojętego gamingu oraz student w jednym.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?