Podbita Ameryka w nietypowej prezentacji Wolfenstein II: The New Colossus

Jak to mówią: reklama dźwignią handlu. Stare powiedzenie ma bardzo dużo racji i stanowi podstawę dzisiejszego marketingu. Wszystko wskazuje na to, że Bethesda bardzo dobrze zdaje sobie z tego sprawę, bo właśnie rozpoczyna nową kampanię reklamową najnowszego Wolfensteina.  Nowe materiały promujące ich nadchodzącą grę są zdecydowanie bardziej innowacyjne i ciekawsze od wszystkich innych zaprezentowanych nam przez studio, ponieważ dotyczą one podbitej przez nazistów Ameryki. 

Krótkie filmy, z których pierwszy jest już udostępniony w sieci, będą przedstawiać życie codzienne mieszkańców Stanów Zjednoczonych będących pod okupacją nazistowskich Niemiec. Dodatkowo nie będą one stanowić animacji, lecz pełnoprawne aktorskie filmy, co dodaje im zdecydowanie więcej klimatu i powagi. Całość ma przypominać arhaiczne filmy propagandowe wykorzystywane przez III Rzeszę podczas drugiej wojny światowej.

Zobacz również Wolfenstein II: The New Colossus – Omówienie początku opowieści przez twórców gry

Rzeczony wcześniej pierwszy z tego typu materialów, który jest już dostępny w sieci, dotyczy fragmentu serialu Ufaj Bratu stanowiącego fragment machiny propagandowej w okupowanej Ameryki w świecie Wolfensteina. Podczas tego krótkiego epizodu młody chłopiec dowiaduje się, iż nie warto podjadać czekolady, gdyż prawidłowe żywienie to kwestia bezpieczeństwa kraju. Może dla niektórych sytuacja ta brzmi dość komicznie, jednak zapoznając się z realiami nowej produkcji Bethesdy, klimat robi się bardzo poważny, a ciarki przechodzą po skórze.

 Wszystko wskazuje na to, że w Wolfenstein II: The New Colossus głównym przeciwnikiem Blaskowicza nie będą jedynie naziści, ale także rodowici amerykanie. Cały kraj został spaczony, a wszystkim mieszkańcom została odebrana chęć do walki za własną ojczyznę, przy czym zrobią oni wszystko, aby ukarać przeciwników reżimu.  Czy sytuacja jest rzeczywiście aż tak poważna? Możecie się sami przekonać poniżej, gdzie udostępniamy wspomniany wcześniej materiał. 

https://www.youtube.com/watch?v=G1CTA4U0u70

Źródło: Oficjalny kanał YouTube Bethesdy / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Dziennikarz

Zagorzały fan fantasy, szeroko pojętego gamingu oraz student w jednym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?